У П’ятихатках святкували День вишиванки

17 травня 2018 о 17:37 - 1611
У П’ятихатках святкували День вишиванки

Вишиванка – писанка чудова,

Зірка ясна, співи та вертеп.

Вишита сльозою рідна мова,

Думами дорога через степ.

Вишиванка – біль на п`ядесталі,

Слава, воля, єдність, віра – ми.

День вишиванки в Україні святкують щороку в третій четвер травня. За традицією, свято є самобутнім та не має прив’язки до жодного державного чи релігійного свята. У цей день кожен українець може долучитися до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

День вишиванки —  всеукраїнське свято, покликане зберегти традиції носіння національного одягу. В цей день українці змінюють або доповнюють свій звичайний одяг українською національною вишивкою.

Сьогодні у П’ятихатськах відбувся Парад вишиванок. У заході взяли участь Депутат Дніпропетровської обласної ради від ВО «Батьківщина» Гілал Ісаєв, керівництво районної держадміністрації та райради, молодь, школярі, мешканці міста.

Парад вишиванок розпочав свою ходу від приміщення П’ятихатської райдержадміністрації до П’ятихатської ЗОШ № 1, де свято продовжилось. Учні школи підготували чудові хореографічні і вокальні номери. Школярі запропонували присутнім кулінарні вироби, які виготовили власноруч для веселого ярмарку, кошти від продажу яких надійдуть в фонд школи.

Учні 10-Б класу подякували Гілалу Ісаєву за придбання декоративного дерева і виказали сподівання, що воно займе гідне місце у оселі депутата та подарує гарні спогади про школу.

Також гості могли долучитися до малювання своїми долонями карти єднання країни «Ми єдині і неповторні».

Працівники відділу обслуговування П’ятихатської центральної бібліотеки влаштували виставку авторських робіт читачів та вийшли з нею на вулицю. Також влаштували вуличну акцію з популяризації цього свята.

Виставка вишитих робіт користувалася великою увагою жителів міста. Всі розглядали та милувалися вишивками і захоплювалися вмінням вишивальниць. Перехожі приєднувалися до акції з радістю, щоб і собі відчути святість, заповідану предками.

У культурі будь — якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію,  — сказав Гілал Ісаєв під час свята,- Українська вишиванка — яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає у незапам’ятні часи.

Вишиванка – це символ здоров’я та краси, щасливої долі й родової пам’яті, любові та святковості. Сьогодні усім відомо, що вишиванка – це ще й український оберіг.

Слава національного мистецтва – вишивання – вже давно вийшла далеко за межі України. Справжня колоритна барвиста українська сорочка, зроблена з льону й вишита вручну, оздоблена національними орнаментами та виконана різноманітними техніками вишивання, розповідає про родючість української землі та щедрість і гостинність українського народу.

 

Поділитися: