Полторацькі: від матеріальної допомоги до сучасного кросовера

03 квітня 2018 о 12:20 - 4231
Полторацькі: від матеріальної допомоги до сучасного кросовера

«Лица» продовжують публікацію статей із аналізом декларацій діючих чиновників, які працювали у Дніпропетровській облдержадміністрації (ДніпроОДА) за часів президентства Віктора Януковича та раніше.

У минулих номерах йшлося про директора департаменту ЖКГ та будівництва Андрія Коломойця, директора департаменту капбудівництва Олександра Кушвіда та начальника управління агропромислового розвитку Вадима Удовицького.

Цього разу ознайомимося із декларацією директора департаменту освіти та науки Дніпропетровської облдержадміністрації Олексія Полторацького та заступника керівника апарату ДніпроОДА Наталі Полторацької.

 Робота та нерухомість

Олексій Полторацький очолив Департамент освіти та науки у 2015 році. Свого часу він працював начальником «Відділу технагляду за проведенням капремонтів на об’єктах  освіти області та з питань організації державних закупівель» зазначеного департаменту. Зокрема, його прізвище та посада начальника відділу фігурують у одному з наказів ще за 2011 рік.

Потім Полторацький обійняв посаду першого заступника директора департаменту. У 2015 році, за губернаторства Валентина Резніченка, вже став виконуючим обов’язки директора, потім – директором обласного департаменту освіти.

У декларації Полторацького за 2017 рік зазначено, що в його власності перебуває четвертина квартири загальною площею 57,8 кв. м у м. Дніпро ще з 1994 року. У його дружини – квартира у Верхньодніпровському районі площею майже 30 кв. м з 2004 року та земельна ділянка 10 соток, набута у власність у 2013 році.

Подружжя, згідно з декларацією, користується квартирою батька Олексія Полторацького.

На дружину зареєстрований об’єкт незавершеного будівництва – будинок площею 202,5 кв. м. Відповідно, право власності на будинок – не зареєстроване.

До речі, у героя одного з попередніх матеріалів, директора департаменту капбудівництва ДніпроОДА Олександра Кушвіда теж не зареєстроване в установленому законом порядку право власності на будинок площею 134 кв. м.

Тобто ці будинки не можна знайти в реєстрі нерухомості. Це означає, що з’їздити на місце їх розташування та подивитись, наскільки вони шикарні або навпаки, та чи живуть там люди, – не вийде. Крім того, вартість нерухомості, право власності на яку не зареєстроване в установленому порядку, в електронній декларації зазначати не потрібно.

Вигідно мати нерухомість у статусі «об’єкт незавершенного будівництва», чи не так?

 Визначна купівля

Дружина Олексія Полторацького Наталя теж чиновниця – працює заступником керівника апарату Дніпропетровської облдержадміністрації.

На початку 2016 року вона замінила авто Hyundai Tucson 2011 року випуску на Nissan X-TRAIL 2014 року випуску за 772.500 грн – це більше 27 тис доларів.

А ще у 2014 році подружжя отримувало матеріальну допомогу… Втім, за останні декілька років у сім’ї чиновників були невеличкі офіційні додаткові доходи, зазначені у деклараціях.

Загальний доход сім’ї за 2014 рік склав більше 128 тис грн, включаючи майже 4,5 тис грн матеріальної допомоги для Олексія та Наталі Полторацьких. Окрім того, у директора облдепартаменту освіти був доход із категорії «інші» у сумі 360 грн.

Впродовж наступного року Полторацькі заробили 170 тис. грн, з них 7.165 грн – проценти.

Не відомо, чи були у сім’ї якісь готівкові запаси.

Електронні декларації, які потрібно було заповнювати за 2015 рік, відрізняються від попередніх, «паперових»: в них потрібно зазначати більше інформації про фінансовий стан сім’ї. У тому числі, наявну суму готівкових грошей.

Спершу подружжя взагалі не зазначило наявні у себе готівкові кошти, а через три дні після заповнення електронних декларацій кожен з них вніс нову декларацію за 2015 рік із правками, додавши, що у Наталі є 14 тис. доларів, а у Олексія – 5 тис. доларів готівкою.

Мабуть, ці кошти і пішли на купівлю нового автомобіля на початку 2016 року. Полторацька продала авто Hyundai Tucson за 350 тис грн. (більше 13 тис доларів). Якщо додати 14 тис готівкових доларів, то майже виходить сума для купівлі Nissan X-TRAIL.

До речі, 18 березня 2016 року Центральна виборча комісія нагородила Полторацьку почесною грамотою «за сумлінне виконання своїх обов’язків щодо організації підготовки проведення виборів, реалізації і захисту конституційних виборчих прав громадян України, сприяння Центральній виборчій комісії у здійсненні нею передбачених законодавством України повноважень». Нагадаємо, що восени 2015 року на території України пройшли місцеві вибори.

А тепер давайте складемо хронологічну картину. За останні роки ніяких істотних офіційних додаткових доходів у подружжя не було, а у 2014 році вони навіть отримали матеріальну допомогу.

Восени 2015 року на Дніпропетровщині, як і по всій Україні, проходять місцеві вибори, в організації яких, судячи з Почесної грамоти Центральної виборчої комісії, приймала участь і Наталя Полторацька.

16 січня 2016 року вона отримала право власності на авто за 772 тис. грн.

У жовтні 2016 року подружжя, як і інші чиновники, подало перші розширені електронні декларації за новим законодавством – за 2015 рік.

Але е-декларація за15-й рік могла викликати питання: звідки гроші на нове авто, яке куплене на початку 2016 року?

Мабуть через це, за три дні Олексій та Наталя подали нову декларацію, виправлену, із зазначенням 19 тис. доларів готівкою, що обґрунтовує купівлю нового автомобіля.

Антон Філіппов

Поділитися: