Унікальна виставка іконопису «Від минулого до сучасності. Від XIX до XXI століття»

15 березня 2018 о 15:28 - 12288
Унікальна виставка іконопису «Від минулого до сучасності. Від XIX до XXI століття»

Запрошуємо Вас на урочисте відкриття УНІКАЛЬНОЇ ВИСТАВКИ іконопису «Від минулого до сучасності. Від XIX до XXI століття».

Унікальність виставки полягає в тому, що одночасно глядачу буде представлена колекція «народних» ікон середньої Наддніпрянщини кінця XIX та початку XX століття і, паралельно, роботи сучасних, неймовірно талановитих іконописців, представників від різних іконописних шкіл України.

Іконопис – це особливий вид мистецтва, оскільки мало бути просто талановитим, здібним майстром, передусім, треба мати віру в серці.

Іконопис – це особливий духовний шлях.

Ця колекція, яку Ви зможете побачити на виставці – уособлює світогляд тисяч українських сімей з усіх куточків України та його еволюцію протягом століть.

Вона дозволяє нам зазирнути у минуле, доторкнутися до душі своїх предків, відчути як вони жили, про що мріяли, на що сподівалися. Кожен з цих образів через століття випромінює безмежну любов до України та її людей, тепло і терпіння, милосердя й віру в силу українського народу.

Унікальні ікони, яких ви не побачите більше ніде і ніколи. Малювали ці образи і професійні й народні митці. На відміну від професійних художників, народні майстри у своїй творчості керувалися не усталеними канонами, а власними, народними уявленнями про невидимий, духовний світ.

У кожному регіоні України народний іконопис мав свої особливості, свою кольорову гамму та оздоблення. Кожна ікона несла свій глибокий і неповторний зміст, мала своє призначення, захищала людину від конкретного зла, відображала мрії та надії якоїсь української сім’ї.

Основна мета виставки «Від минулого до сучасності» – це неймовірне бажання продовження іконописних традиції як в Україні, так і на Дніпропетровщині, зокрема, як особливого, «високого» виду мистецтва.

Сьогодні ми зробили ще один крок до того, щоб показати, який великий потенціал для розвитку сучасної ікони є в нашій країні. Важливо, звернути увагу громадськості та влади на ті проблеми, які існують в цьому напрямку, аби разом, зробити все можливе, щоб в результаті ми мали б живе мистецтво, мистецтво, яке розвивається, а не занепадає.

Виставка «Від минулого до сучасності» в Fund Art Gallery – це обов’язковий MUST HAVE цієї весни.  Ви маєте побачити це особисто! Чекаємо саме на Вас!

Поділитися: