ОСББ «Мрія» – нова якість життя

29 жовтня 2017 о 23:52 - 2654
ОСББ «Мрія» – нова якість життя

Таке твердження неодноразово доводять самі мешканці об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які ефективно використовують фінансовий резерв домоволодінь і змінюють якість свого життя.

«Сюрпризи» забудовника

Одним з таких прикладів є ОСББ «Мрія», що знаходиться у Дніпрі по вулиці Володимира Моссаковського, 8. Цю будівлю звели та передали в експлуатацію у 1999 році. З часом виявилось, що забудовник залишив новосельцям багато «сюрпризів». Пощастило квартировласникам у тому, що балансоутримувачем будинку одразу стало ОСББ.

На перший погляд, цей новий ступінчастий цегляний будинок з власною котельнею та трансформаторною підстанцією викликає відчуття затишку та безпеки. Та невдовзі після заселення мешканці дізнались, що ані ліфти, ані трансформатори, ані котли та інші важливі конструктиви будівлі зовсім не нові, і навіть знаходяться в аварійному стані.

«Проблеми почались з 2010 року. Довелось за власні кошти замінити металеві труби на пластикові, багаточисельне обладнання у котельні, крани, засуви тощо. З ладу також виходили «OTISовські» ліфти. Ми змушені були оновити це дороге обладнання», – розповідає голова ОСББ «Мрія» Леонід Коган.

            Початок модернізації

В умовах сучасних непростих комунальних реалій мешканці об’єднання, як і більшість городян, зіткнулись з ціновою проблемою теплозабезпечення. Тому через тиск обставин члени правління прийняли декілька інноваційних рішень, які наразі дали результат здешевлення теплопостачання.

«Модернізація тривала три роки, коли з’ясувалось, що один з котлів вже знаходиться в аварійному стані. Тож передусім здійснили капітальний ремонт зруйнованого конструктиву», – ділиться Леонід Давидович.

Усі роботи ОСББ проводить, використовуючи 2 фінансові інструменти: власні кошти та «теплі кредити» за урядовою програмою.

            Залучення державної допомоги

Щоб здійснювати контроль та ефективну регуляцію споживання газу у тепломережі, 2016 року ОСББ «Мрія» взяло участь у державній програмі «теплі кредити». Це дозволило об’єднанню оформити в Ощадбанку «енергоефективний кредит» на суму понад 200 тис. грн. на 5 років. Мешканці змогли придбати автоматичний погодозалежний терморегулятор. Доки ціна на газ не була критичною, теплопостачання керувалось у ручному режимі за бажанням співмешканців, адже автоматика була примітивною. Тепер у котельні система налаштована на роботу в економному режимі.

Відповідно до умов урядової програми, ОСББ уже отримало компенсацію кредиту у розмірі 40%, а це понад 70 тис. грн. Після такого відшкодування, звісно, знизився обов’язковий щомісячний платіж по кредиту.

Перший опалювальний сезон після облаштування терморегулятора показав економію блакитного палива, яка склала майже 20%. При такому споживанні температура в квартирах у холодний період зберігалась близько 18°С. Проте такий рівень тепла не для кожного комфортний. Тому 90% мешканців будинку вирішили скористатись правом на пільговий електричний тариф і підтоплювати оселю різними обігрівачами. Таку можливість може отримати кожен громадянин країни за умови облаштування у власному помешканні двозонного лічильника. Що й зробили наші герої.

Нагадаємо, що двозонний лічильник, на відміну від звичайного, дозволяє рахувати електроенергію вдень і вночі за різними тарифами. Нічний – на 50-60% менший порівняно з денним. Такий прилад обліку фіксує не лише обсяг використаної електроенергії, а й час споживання. Тож вартість струму, спожитого між 23:00 та 7:00 год., множиться на спеціальний понижуючий коефіцієнт. Вартість такого лічильника в залежності від компанії виробника стартує від 1500 грн. плюс додаткові 300-500 грн. на його узаконення і облаштування. Досвід показує, що для дисциплінованих користувачів окупність такої установки складає 1-2 роки.

Та на цьому модернізація системи опалення об’єднання «Мрія» не завершується. У 2017 році жителі вирішили встановити черговий засіб чіткого контролю використання природного газу.

«Завдяки хорошому досвіду співпраці з Ощадбанком ми отримали можливість взяти другий кредит для заміни вузла обліку газу. Вся апаратура: модеми дистанційного пункту, лічильник і коректор газу з урахуванням інших зовнішніх приладів – є досить дорогі. Крім того, другий кредит включив в себе 2 види робіт: завершення модернізації системи теплопостачання та реконструкція вузла обліку. Тому це обійшлось нам близько 160 тис. грн.», – коментує пан Леонід.

На думку членів правління ОСББ «Мрія», «теплі кредити» – це один з доступних, реальних і зручних способів вирішення завдань з реконструкції комунальних систем. Зважали також мешканці й на досвід європейських країн, в яких термосанація будівель житлового фонду здійснюється, як правило, за кредитні кошти.

Попри фінансові масштабні проекти, які наразі реалізуються, члени правління об’єднання не забувають й про поточні роботи. Вже частково відремонтували покрівлю, зробили нові водовідводи та поетапно замінюють лампи в місцях загального користування – на енергозберігаючі. Така самостійна та продуктивна життєдіяльність мешканців стала можливою завдяки правильно обраній формі керування житлом – ОСББ.

Зазначимо, що дніпряни можуть отримати фінансову допомогу для енергоефективних проектів за такими програмами:

  1. Програма сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів та обслуговуючих кооперативів у багатоквартирних будинках міста Дніпро на 2016-2020 роки. Заявки на участь у програмі можна подати з 01.11.2017 по 31.03.2018 до Департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради.
  2. Програма підтримки населення в енергозбереженні житлового сектору Дніпропетровщини на 2015 – 2020 роки. Додаткова інформація надається у Департаменті ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА або за тел.: (056) 742-86-50.
  3.   Програма IQ-energy від ЄБРР. Звертатись до банків партнерів «ОТП Банк», «Укрсиббанк», «Райффайзен Банк Аваль» та за телефоном 0-800-505-717, e-mail:info@iqenergy.org.ua
Поділитися: