Енергоефективні можливості — практика Дніпра

26 жовтня 2017 о 15:03 - 2158
Енергоефективні можливості — практика Дніпра

Наразі це доводять мешканці об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «По вулиці Калиновій, будинок 70».

            Історія цієї дев’ятиповерхівки розпочалась у 1969 році. За час господарської діяльності ЖЕКів будівля поступово втрачала свою життєздатність. Тож у 2006 році на загальних зборах мешканців було прийнято рішення про створення ОСББ. Головними проблемами на той час були стелі, що протікали, вагомі витоки тепла, аварійні електрика та каналізація.

            «Свого часу моя родина стала жертвою дірявої покрівлі та бездіяльності ЖЕКу щодо цього питання. Тому в 2005 році я самотужки зробив ревізію даху, визначив аварійні місця над власною квартирою та полагодив їх. Проте така ж проблема турбувала й інших мешканців останнього поверху. На щастя, після створення ОСББ у 2010 році ми отримали міністерську субвенцію і відремонтували покрівлю у трьох під’їздах», — розповідає голова правління Володимир Ліненко.

            У тому ж 2010 році за власний рахунок об’єднання встановило тепловий лічильник. Вже першого опалювального сезону мешканці відчули суттєву економію. Цифри у комунальних платіжках за теплопостачання зменшились у 1,5 рази.

            Також за свої кошти жителі повністю замінили чавунні каналізаційні труби на німецький пластик. Здійснили ремонт фасаду, облаштували вимощення, модернізували ґанок, реставрували приміщення машинних відділень, оздобили подвір’я. А завдяки фінансовій підтримці місцевої влади наразі завершується косметичний ремонт у під’їздах.

Досвід участі в обласних програмах

          Будь-який крок реновації житла потребує істотних грошових вливань, які не кожному по кишені. Та бажання убезпечити свої домівки завжди буде штовхати активних людей на пошук матеріальної допомоги. Тому 2012 року, незважаючи на безліч сумнівів, об’єднання «По вулиці Калиновій, будинок 70» взяло участь в обласному конкурсі міні-проектів на умовах співфінансування.

            «На мій подив, ми стали одними з переможців, — ділиться Володимир Ілліч, — тож у жовтні, перед початком холодного сезону, на сходових маршах та у ліфтових машинних відділеннях були встановлені новенькі енергоефективні вікна. Відсутність щілин одразу позбавила нас від протягів та вуличного шуму. В під’їздах стало тепло та затишно, а це вплинуло і на підвищення температури в квартирах. Термічного ефекту додала теплоізоляція дверей у під’їзді та на даху».

Енергоефективні вікна

            На реалізацію такого проекту було витрачено близько 65 тис. грн. З них 80% — кошти обласного бюджету, а 20% — внесок ОСББ.

            Участь і перемога у цьому ж конкурсі протягом наступних двох років дозволила мешканцям герметизувати міжпанельні шви в будівлі. Оскільки члени об’єднання обирали матеріал для ремонту самостійно і прискіпливо контролювали підрядника, то робота була виконана дуже якісно. Різниця із сусідніми будинками, які обслуговують ЖЕКи як кошторисно, так і візуально — досить очевидна.

            Через появу великої кількості нової побутової техніки, що використовується у кожній оселі, навантаження на старі електромережі у багатоповерхівках збільшилось в останні роки у декілька разів. Розуміючи проблему зношеності електропроводки, у 2015 році жителі «Калинової, 70» знову подали заявку на участь у програмі співфінансування від Дніпропетровської ОДА. Завдяки обласним коштам, які отримало об’єднання в результаті чергової перемоги у конкурсі, повністю здійснили заміну електросистеми, а також облаштували енергозберігаюче освітлення в місцях загального користування і квартирних тамбурах. Крім того, жителі установили загальнобудинковий сутінковий датчик та датчики руху на перших поверхах під’їздів. Після проведених робіт споживання електроенергії одразу зменшилось у 2,5 рази, відповідно й суми у платіжках стали нижчими.

Муніципальне співфінансування

          «Минулого року в Дніпрі була затверджена міська програма сприяння розвитку ОСББ. Наш проект набрав необхідну кількість балів, яка відповідала вимогам конкурсу. Цього разу ми замінили кабіни ліфтів і облаштували їх світлодіодами. Від муніципалітету чекаємо на виплату у розмірі 72 тис. грн», — зазначив голова об’єднання.

            Участь у міській програмі цього року дала можливість квартировласникам ОСББ здійснити ремонт даху останнього під’їзду. Хоча роботи ще тривають, до опалювального сезону об’єднання увійде з оновленою покрівлею.

            На думку Тетяни Бойко, координатора житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі ОПОРА, завдяки енергоефективним заходам, які слід провести в житлових будівлях, населення країни може зберегти ресурси та зекономити близько 60% тепла. Зменшити цифри в комунальних платіжках в половину можливо лише приймаючи енергоощадні міри. Ті об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, які у правильній послідовності провели ряд робіт з термомодернізації вже сплачують вдвічі менше коштів за послуги теплопостачання. Така згуртована діяльність — це шанс для українців мати якісне, європейського рівня комунальне обслуговування і хороше гідне життя для нашого наступного покоління.

ОСББ Калинова

Програми підтримки для дніпрян

          Об’єднання «По вулиці Калиновій, будинок 70» поступово крокує до повної термомодернізації будинку. За словами пана Володимира, попереду стоять дві омріяні задачі: устаткування індивідуального теплового пункту та утеплення фасаду. Для втілення такого задуму перед правлінням стоїть завдання переконати мешканців у доцільності та вигоді отримання «теплого кредиту» за Урядовою програмою.

            Зазначимо, що в Дніпрі для впровадження енергоефективних проектів у будівлях ОСББ діють такі програми:

  1. Програма сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів та обслуговуючих кооперативів у багатоквартирних будинках міста Дніпро на 2016-2020 роки. Заявки на участь у програмі можна подати з 01.11.2017 по 31.03.2018 до Департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради.
  2. Програма підтримки населення з підвищення енергозбереження житлового сектору Дніпропетровщини на 2015 – 2020 роки. Додаткова інформація надається у Департаменті ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА або за тел.: (056) 742-86-50.
  3. Урядова програма з енергоефективності «Теплі кредити». Детальні роз’яснення можна отримати в Call-центрі Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua, energoefect2@saee.gov.ua, energoefect3@saee.gov.ua.
Поділитися: