Як я не поїхала до Польщі

11 вересня 2017 о 14:50 - 3756
Як я не поїхала до Польщі

Наприкінці вересня я мала провести кілька днів у польському Жешові. Але обставини вирішили за мене. Поїздку довелося скасувати, бо Поліграфічний комбінат «Україна» не встиг надрукувати біометричний паспорт для виїзду за кордон.

Всі необхідні документи подала заздалегідь. Раніше, ніж стало відомо, що організатори Другої польсько-німецької школи для молодих журналістів затвердили мою кандидатуру на участь. А тепер про все по черзі.

Зареєструватися через iGov виявилося складніше, ніж хотілося б. Справа в тому, що записатися на прийом до відділення Державної міграційної служби можливо або о 00:00, або о 07:00. Охочих поїхати в Європу по безвізу дуже багато, саме тому вільні місця в електронній черзі заповнюються за лічені хвилини. Вже о 00:05 система може видати: «На жаль, по обраній послузі більше не залишилось місць в електронній черзі. Спробуйте пізніше, коли з’являться нові доступні місця у черзі, або інше територіальне відділення». Така штука – зовсім не результат каверзів iGov. Наявність вільних місць у черзі пов’язана з оновленням бази даних. Це відбувається саме о 00:00 (в ГУ ДМС України в Дніпропетровській області) та о 7:00 (в районних відділеннях).

Зареєструватися вдалося із третьої спроби. По своїй наївності вирішила замовити  нетерміновий біометричний паспорт (за 20 робочих днів). Тепер жалкую. Вже 25 липня я взяла свій паспорт громадянки України та ідентифікаційний код і пішла до Амур-Нижньодніпровського відділку ДМС оформлювати біометрику. За законом я мала б отримати документ десь в середині серпня. Однак співробітники відділку порадили приходити за ним наприкінці серпня, а ще краще – на початку вересня, «бо зараз ажіотаж».

Втім, організатори літньої школи бажали отримати данні закордонних паспортів учасників не пізніше 4 вересня і крапка. Більше вони чекати не могли.

Тим часом серпень невблаганно добігав свого кінця, скоро мав початися вересень, а паспорту так  і не було. За станом його оформлення можна слідкувати на сайті міграційної служби. Але статус паспорта вперто не змінювався від 18 серпня. Саме цього дня мої данні відправили до центру персоналізації. Читайте, на друк до Поліграфкомбінату «Україна».

Аби не втратити можливість поїхати на навчання, пішла до Амур-Нижньодніпровського відділку ДМС. Там мені допомагати відмовились. Порадили телефонувати на гарячу лінію  поліграфкомбінату «Україна» . Але все безрезультатно. Вона постійно була зайнята.

Вирішила спробувати звернутись до Головного управляння державної міграційної служби України в Дніпропетровській області. Там пообіцяли спробувати допомогти. Правда, результату не гарантували. Начальниця одного з відділів ДМС порадила принести копії квитків до Польщі, а в разі їх відсутності – листа від організаторів навчальної програми. Ці документи пообіцяли відправити в Київ. Квитків у мене не було, про них мали подбати організатори. Втім, вони надіслали мені на електронку скан підписаного листа. За планом я його віднесла до ГУ ДМС України в Дніпропетровській області. Там документ прийняли. Але паспорту до 4 вересня я так і не отримала.  На момент написання цього тексту (11 вересня) його данні досі знаходились на персоналізації.

Шкода, Польще. Душе шкода. Може іншим разом складеться.

P.S.

«З 11 червня, коли в Україні вступив в дію безвіз, по сьогоднішній день поліграфічний комбінат «Україна» отримав близько 1,2 мільйона заявок-анкет. За цей же період було виготовлено 800 тисяч біометричних паспортів. Зараз поліграф має заявки на місяць вперед. У найближчі 3-4 місяці поліграфкомбінат очікує поставку додаткової системи з персоналізації паспортів виробництва Нідерландів, що збільшить загальну виробничу потужність по персоналізації бланків паспорта громадянина України для виїзду за кордон більш ніж в два рази», гарантувала начальниця відділу по роботі з єдиним державним демографічним реєстром ГУ ДМС в Дніпропетровській області Олена Лимар на прес-конференції в ІА «Мост Дніпро».

Сподіваюся, нове обладнання з Нідерландів полегшить життя українцям. Хотілося б вірити, що в майбутньому їм не доведеться скасовувати подорожі, бо їх паспорта просто не встигли надрукувати.  

 

Поділитися: