Шлюб за добу у Дніпрі. Наскільки це законно?

17 березня 2017 о 11:43 - 7098

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Шлюб за добу у Дніпрі. Наскільки це законно?

Наприкінці січня у м. Дніпрі стартував пілотний проект «Шлюб за добу». Я мала можливість на власні очі побачити як втілювався у життя цей на надзвичайний захід!

Справа в тому, що до 2016 року для реєстрації шлюбу молодята мали очікувати один місяць від дня подання заяви до органу реєстрації актів цивільного стану. Сімейним законодавством було передбачено скорочення місячного строку очікування тільки за певних обставин, які мали підтверджуватись документально: це могла бути довідка про вагітність нареченої, або свідоцтво про народження спільної дитини, або документально підтверджена загроза життю одного з наречених.

Сьогодні пілотним проектом Міністерства юстиції України дану процедуру спрощено. Тепер для реєстрації шлюбу за 24 години не потрібні якісь особливі обставини – єдине, що необхідно – це стійке бажання чоловіка та жінки створити сім’ю. І для реалізації такого бажання наречені, в першу чергу мають обрати організатора проведення такої реєстрації. Ця умова є обов’язковою. І, наразі вона не безкоштовна. Вартість послуг організатора в середньому складає 3000 грн.

Наступний крок – звернення до організатора з заявою про реєстрацію шлюбу встановленого зразка. До речі, таку заяву сьогодні можна заповнити та подати через інтернет.

І, третій крок – це вже безпосередньо реєстрація шлюбу. На організаторів покладається обов’язок взаємодії з органами реєстрації актів цивільного стану, підготовка зали та музичний супровід заходу.

Так, перший «шлюб за добу» у м. Дніпро було проведено у залі колишнього кінотеатру «Супутник», що на Титова.

Від себе можу зазначити, що я на власні очі переконалась в тому, що перший «шлюб за добу» у м. Дніпро був дійсно колоритним, урочистим та незабутнім для наречених! Марш Мендельсона для наречених грали живі музиканти. Також для молодят виступали творчі колективи міста. До того ж перша пара отримала привітання особисто від мера міста – Бориса Філатова а також від начальника Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області – Маньковського Л.К.

Але, мене як юриста, дуже цікавив момент законності таких весіль. Адже на сьогоднішній день жодних змін до Сімейного кодексу України та до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» внесено не було! А отже – нормами закону передбачено місячний строк для реєстрації шлюбу.

Після проведення детального аналізу з упевненістю можу сказати, що шлюби зареєстровані за добу є легітимними. Тому що даний пілотний проект діє на підставі: розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 «Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу» а також наказу Міністерства юстиції України № 2247/5 від 22.07.2016 р. «Про реалізацію пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу». Цей проект спрямований на з’ясування його актуальності а також на встановлення доцільності внесення відповідних змін до Закону. І, до того часу, як будуть внесені зміни до Сімейного кодексу України дані розпорядження вищих органів влади є достатнім гарантом законності реєстрації шлюбу за добу.

Тому, шановні мешканці міста, якщо у вашому серці палає кохання та немає сили очікувати цілий місяць, щоб узаконити свої стосунки – сміло реєструйте свій шлюб протягом доби! Упевнена, що організатори таких заходів забезпечать вам незабутні враження від вашого весілля, а органи юстиції візьмуть на себе в повному обсязі відповідальність за те, щоб Ваш шлюб був не тільки урочистим, а й легітимним як на території України, так і в інших країнах світу!

               Будьте бдительными, изучайте свои права и не стесняйтесь консультироваться с юристами!

               Консультация по этому и другим вопросам, а также при необходимости услуги по составлению иска, представлению интересов в суде предоставят вам юристы Общественной организации «Центр социально-правовой помощи «Червона калина».

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: