Хрест на малому бізнесі ……

27 лютого 2017 о 12:41 - 2165

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Хрест на малому бізнесі ……

Двадцять років малий бізнес існував, годував себе, створював робочі місця і справно платив податки.

Нинішні часи з багатьох причин дуже непрості для малого бізнесу в Україні – та й для кого взагалі вони прості? Але у нашому місті мала торгівля потрапила просто-таки в суцільний жах. Раптом виявилося, що в одну мить справа, яка існувала десяток років і не викликала претензій з боку влади, може бути оголошена незаконною та зруйнована. Замість фахових обговорень, пошуку компромісних варіантів, напрацювання стратегії розвитку малого бізнесу, владні чини обрали шлях простих та хибних рішень. Люди отримали «листи щастя» про прибирання своїх МАФів у дуже короткий термін – прибирання в нікуди. У разі ж не згодити закритися добровільно – примусовий демонтаж комунальниками. Місто, яке вже звикло нічому не дивуватись, побачило нічні руйнування цілих торгівельних комплексів. Люди опинились без власної справи, багато з них – ще і з невиплаченими кредитами.

У наш не легкий час і не всякому ворогу побажаєш втратити роботу. А постраждалі підприємці ще й на власні очі бачать, як на місцях, де вони працювали роками, виростають нові такі ж МАФи, просто в них працюють і заробляють інші люди. Чому так? Невже треба руйнувати та заганяти у глухий кут підприємців, які мають маленьку власну справу та сплачують податки до бюджету? Невже не можна було знайти компроміс, спробувати оформити хоч частину того, що й так багато років всіма вважалося законно розміщеним? Можна було, але компроміс шукати ніхто не хотів.

Навіть людина, далека від підприємницької діяльності розуміє: справа в перерозподілі сфер впливу й грошових потоків, – улюблена справа для чиновників. Правда, така чиновницька діяльність зменшує розміри й самого того шматка, що його хочуть перерозподілити. Адже якщо в один день бізнес може бути або відібрано або зруйновано – як планувати й розвивати власну справу? Якщо комусь, наближеному до влади, прийде до голови ідея «заробити грошей», віддавши комусь іншому зручне місце – вже наступного дня може буде нахабно прибрано і стерто з обличчя землі кафе, кіоск…Пройде кілька тижнів, і може з’явитися такий самий МАФ. Новий підприємець знову ж таки, буде працювати на власний ризик. Адже ніхто не гарантує, що наступного місяця це ж місце не спаде на око комусь іншому і так по колу…

Чиновники гарно розповідають про свої плани з благоустрою міста. Якщо вірити їх словам, то у них благі наміри. Якщо вірити справам, то справи ці – в діапазоні від «дерибану» до звичайного грабунку.

Голова Новокодацької районної організації ВО «Батьківщина» м. Дніпра Володимир Козар

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: