Сергій Рибалка: Фінансовий Комітет ВР звернувся до Президента, ГПУ та НАБУ відносно роботи голови НБУ

18 жовтня 2016 о 07:06 - 1040
Сергій Рибалка: Фінансовий Комітет ВР звернувся до Президента, ГПУ та НАБУ відносно роботи голови НБУ

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності направив звернення до Президента України щодо перешкоджання діяльності фінансового комітету парламенту з боку Голови Національного банку України. Окрім цього Комітет звернувся до Генерального прокурора та Голови Національного антикорупційного бюро відносно кримінальної відповідальності Голови НБУ за перешкоджання депутатській діяльності кожного члена комітету, що є злочином, передбаченим ч.2 ст.351 Кримінального кодексу України.

«Виконав рішення нашого фінансового комітету, прийняте на минулому засіданні. З врахуванням думок колег по комітету з різних фракцій, направив звернення до Президента України щодо перешкоджання діяльності парламентського комітету з боку Голови Національного банку. Також направили звернення до Генерального прокурора та Голови Національного антикорупційного бюро відносно кримінальної відповідальності Голови НБУ за перешкоджання депутатській діяльності кожного члена комітету», – зауважив Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка.

Він нагадав, що Конституція та законодавство України, зокрема, закон про комітети Верховної Ради, для виконання законотворчої та контрольної функцій парламенту дають підстави викликати на засідання комітету будь-яких посадових осіб державних органів та органів місцевого самоврядування. «Тим більше, що йдеться про один із найважливіших напрямів функціонування держави, адже від роботи Національного банку залежить розвиток кожного підприємства та всієї економіки України, – підкреслив Сергій Рибалка, додавши, що профільний комітет повинен хоча б раз на рік мати можливість заслухати звіт Голови НБУ. На його переконання, повне ігнорування з боку керівництва НБУ співпраці з профільним комітетом Верховної Ради є неприпустимою практикою.

«Чекаю на об’єктивну оцінку дій керівництва НБУ з боку Президента України, Генерального прокурора та Голови Національного антикорупційного бюро», – резюмував Голова фінансового комітету.

https://www.facebook.com/sergey.v.rybalka/videos/1786651741610437/

 

Поділитися: