Енергоефективні вікна з поглядом у майбутнє

12 жовтня 2016 о 08:59 - 3511

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Енергоефективні вікна з поглядом у майбутнє

В Україні на сьогоднішній день вимоги до всіх огороджувальних конструкцій, зокрема і до вікон, визначаються на законодавчому рівні.

Вони закладені в ДБН «Конструкції будинків і споруд. Теплова ізоляція будівель. ДБН В.2.6-31:2006» і передбачають перегляд діючих нормативів кожні п’ять років.

Логіка  такого перегляду цілком зрозуміла, оскільки протягом 5 років відбуваються значні зміни на ринку енергоносіїв, а в розрізі споживання енергоносіїв по галузях саме енергоспоживання будівель має найбільший потенціал для розвитку енергоефективності.

Варто зауважити, що сьогодні цей нормативний документ визначає лише мінімальні вимоги до теплоізоляції огороджувальних конструкцій будівель. Для переважної більшості територій України мова йде про застосування профільних систем монтажною глибиною 70 мм та 5-камерною будовою. В комбінації з таким профілем для засклення опалювальних приміщень рекомендований двокамерний склопакет з принаймні одним низькоемісійним напиленням та інертним газом (аргоном, криптоном, або їх сумішшю). (мал.1)

Мал. 1 – кут п’ятикамерного профілю з 2-кам. СП

Вважати такі вікна енергоефективними чи ні – це питання для дискусій, адже варто враховувати одночасно багато інших факторів, зокрема опалення приміщення, долю світлопрозорої частини у вікні, утеплення фасаду тощо. В будь-якому разі можна впевнено говорити про те, що заміна вікон з коефіцієнтом опору теплопередачі за старою редакцією ДБН – 0,6м²K/Вт на вікна з коефіцієнтом опору теплопередачі 0,75 м²K/Вт (нова редакція ДБН) призводить до суттєвого зниження витрат на утримання приміщень в окремо взятих домогосподарствах. Звичайно, все це буде справедливо за умови обладнання приміщень лічильниками тепла і регульованою або індивідуальною системою опалення.

Коли ж мова йде про приватні будинки, які зазвичай вже оснащені лічильниками тепла і індивідуальною системою опалення, то доля тепловтрат через світлопрозорі конструкції  суттєво зростає і, як наслідок, енергоефективне засклення стає більш виправданим, а строки окупності енергоефективних заходів значно скорочуються. (мал. 2)

 Мал. 2 – будиночок з тепловтратами 

В цьому випадку можна рекомендувати системи, показники опору теплопередачі яких випереджають актуальні будівельні нормативи. 

Сьогодні такі показники здатні забезпечити системи монтажною глибиною 80 мм і більше у комбінації з максимально теплими склопакетами (з подвійним низькоемісійним напиленням та інертним газом в обох камерах).

Такі  вікна не тільки дозволять інтенсивніше економити, а й будуть відповідати майбутнім змінам в нормативах ДБН. До того ж більша кількість камер і ширша монтажна глибина дозволять йти нога в ногу з останніми будівельними розробками в галузі виробництва енергоефективних склопакетів.

Матеріал підготовлений фахівцями компанії Rehau 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: