Фінансовий комітет ВР планує обов’язково заслухати керівництво НБУ

04 жовтня 2016 о 13:30 - 956
Фінансовий комітет ВР планує обов’язково заслухати керівництво НБУ

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності планує заслухати Голову правління Національного банку України на одному з наступних засідань, коли керівник НБУ таки знайде можливість бути присутнім.

Про це журналістам заявив голова профільного парламентського комітету Сергій Рибалка.

За його словами, у всіх депутатів комітету накопичилося багато запитань. «Багатьох експертів не влаштовує грошово-кредитна політика центрального банку та відсутність взаємодії з урядом. Вітчизняних виробників продовжують тримати у режимі фінансового голодування. Зменшення процентних ставок за кредитами відбувається надто повільно. Стимулів для розвитку немає. Валютна стабільність уявна. Кредити МВФ нам особливо не допоможуть, а державні борги зростають. Наступного року ми будемо вимушені витратити на виплати державних боргів та їх обслуговування 240 млрд. грн. Це майже 31 % усіх видатків країни!», — сказав народний депутат. Він додав, що експорт продовжує скорочуватися третій рік поспіль, навіть після падіння на третину минулого року, а без надходження валюти від експортерів важко сподіватися на стабільність гривні у довгостроковій перспективі.

«У керівника Національного банку, виходить, немає необхідності звітувати про власну роботу, інформувати представників вищого законодавчого органу про стан банківської системи, валютного ринку та обговорити перспективи законотворчої роботи у напрямку реформи фінансового сектору?», — запитав Сергій Рибалка.

Він підкреслив, що натомість сьогодні Прем’єр-міністр Володимир Гройсман знайшов час для широкого обговорення проекту державного бюджету на зустрічі із фракцією Радикальної партії. «У прем’єра знаходиться час працювати із парламентом, а в голови Нацбанку – ні? Він точно не менш зайнята людина», — наголосив голова фінансового комітету парламенту.

Сергій Рибалка нагадав, що вже більше року не працює Рада Національного банку, а керівництво НБУ продовжує всупереч Конституції України діяти абсолютно безконтрольно.

 

Поділитися: