Сергій Рибалка: Спостережній Раді з питань фінансової реструктуризації бути

20 вересня 2016 о 17:57 - 1152

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Сергій Рибалка: Спостережній Раді з питань фінансової  реструктуризації бути

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні 20 вересня 2016 року ухвалив рішення про формування Спостережної ради з питань організації та проведення процедури фінансової реструктуризації.

Голова фінансового комітету Сергій Рибалка нагадав, що 14 червня 2016 р. Верховна Рада України прийняла Закон України «Про фінансову реструктуризацію» (№ 1414-VIII), метою якого є сприяння відновленню господарської діяльності боржників, які перебувають у критичному фінансовому стані, шляхом реструктуризації їх грошових зобов’язань та/або їх господарської діяльності; підтримки стабільності фінансової системи; забезпечення доступу боржників до фінансування для відновлення їх господарської діяльності. Закон був підписаний Президентом 15.07.2016, після закриття сесії Верховної Ради України.

«Закон про фінансову реструктуризацію став одним із найскладніших документів, над яким працював наш фінансовий комітет – десятки засідань робочої групи, сотні поправок. Держава дійсно повинна допомогти банкам та ще живим підприємствам знати позасудові шляхи реструктуризації кредитів. Аби підприємства не банкрутувати, а надалі працювали, зберігали робочі місця, платили податки до держбюджету. А банки щоб зменшували рівень проблемних кредитів. Це один з важливих напрямків роботи з подолання економічної кризи в Україні. Але тепер на виконання закону потрібно невідкладно сформувати органи, які за законом повинні допомогти провести процес реструктуризації  проблемних кредитів юридичних осіб», – зауважив Сергій Рибалка.

На переконання голови Комітету, до 19 жовтня, коли вступить в дію зазначений Закон, Спостережна рада має бути сформована у повному складі. Вона формується з дев’яти осіб, а саме по одному представнику від Національного банку України, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства юстиції України, та п’ятьох представників від об’єднань учасників фінансових ринків, об’єднань представників бізнесу, експертів фінансового ринку, кандидатури яких проходять обговорення на відкритому засіданні комітету Верховної Ради України, до предметів відання якого належать питання регулювання ринків фінансових послуг, який шляхом прийняття рішення делегує таких представників до спостережної ради.

Зважаючи на важливу роль, яку буде відігравати Спостережна Рада у процедурі фінансової реструктуризації, Сергій Рибалка наголосив на необхідності провести конкурсний відбір кандидатів до цього органу, як це відбувалося при формуванні складу Ради НБУ, що дасть змогу забезпечити прозорість та ефективність процесу делегування Комітетом відповідних представників.

Фінансовий комітет на своєму засіданні затвердив умови конкурсного відбору кандидатів до Спостережної Ради на виконання вимог Закону України «Про фінансову реструктуризацію», а також визначив граничний термін подання кандидатур відповідно до затверджених умов до 14.00 середи, 28 вересня 2016 року для попереднього надання інформації членам Комітету. За словами Сергія Рибалки, зазначені умови конкурсного відбору кандидатів до Спостережної Ради будуть оприлюднені найближчим часом на сайті профільного Комітету.

Окрім цього Комітет також вирішив звернутися до Національного банку України щодо інформації про бездоганність ділової репутації кандидатів та відсутності ознак, які можуть кваліфікувати особу, як таку, що не має бездоганної ділової репутації. Також на засіданні було ухвалено рішення про проведення конкурсного відбору до Спостережної ради на відкритому засіданні Комітету 5 жовтня 2016 року.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: