Віталій Скворцов: Надра в нас багаті, ресурси є, а надходжень до бюджету кіт наплакав

04 липня 2016 о 14:00 - 1232

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Віталій Скворцов: Надра в нас багаті, ресурси є, а надходжень до бюджету кіт наплакав

Факти: за даними Дніпропетровського обласного управління водних ресурсів, згідно інвентаризації 2006-2007 років, на сьогодні в області 291 річка довжиною більше 10 км, 101 водосховище, 3.292 ставки та 1.129 озер.

Станом на 1 липня 2013 року, на замовлення юридичних та фізичних осіб, в області було розроблено 888 паспортів водних об’єктів загальною площею водного дзеркала 11,8 тис. га. Повністю оформлено 36 договорів оренди водних об’єктів для 51 ставка загальною площею 466,3 га. Надходження від оренди водних об’єктів за 5 місяців поточного року склали 133.082,45  тис. грн.

Зіставлення кількості водних об’єктів та суми надходжень від їх оренди викликає чималу занепокоєність у членів постійної комісії обласної ради з питань використання природних ресурсів, яку очолює керівник фракції РПЛ в Дніпропетровській обласній раді Віталій Скворцов.

За оперативними даними облводхозу, з 22 районів – 6 не перерахували до бюджету жодної копійки. Це Апостолівський, Васильківський, Дніпропетровській, Межівський, Петриківській та Петропавлівський.  Хоча райони і мають в межах своїх територій по кілька десятків водних об’єктів.

Безсумнівним лідером по сумі відрахувань за оренду водних об’єктів є на сьогодні Павлоградський район с 38 ставками. Він сплатив 81.442.77 тисяч грн.

В той же час Новомосковський район, де 202 водоймища спромігся зібрати з орендарів лише 6119.67 тисяч грн.  За словами голови постійної комісії облради з питань надрокористування Віталія Скворцова, щоб досконало вивчити реєстр водних об’єктів та з’ясувати причини таких мізерних надходжень, вони створили робочу групу по перевірці використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів. Зараз її члени займаються інвентаризацією документів, які зараз є в наявності на водні об’єкти. 

ВІТАЛІЙ СКВОРЦОВ, депутат обласної ради від РПЛ, голова постійної комісії обласної ради з питань використання природних ресурсів:

– Проблема з реєстром та надходження від водних об’єктів давнішня і лише силами обласного управління водного господарства її не вирішити. Основна провина лежить на райдержадміністраціях.  Адже згідно статті 122 Земельного кодексу України саме на місця перекладено повноваження щодо оренди ставків і водоймищ. Крім того, 2 роки тому в райдержадміністраціях мали створити районні комісії з питань організації надання у користування на умовах оренди водних об’єктів. Проте чи зробили вони це, і головне чи сформували перелік об’єктів, що знаходяться на їх територіях достеменно невідомо. Зараз перевіркою цих даних займаються члени робочої групи. І в першу чергу вони закцентують свою увагу на тих районах, де присутня велика кількість ставків, натомість відсутні або просто смішні суми відрахувань до бюджету. Не менш важливе питання погана комунікація між усіма профільними відомствами та райдержадміністраціями. Відзначу, постійна комісія обласної ради з питань використання природних ресурсів вже знайшла спільну мову з обласним управлінням водних ресурсів, отримала усю необхідну нам інформацію. Тепер подвоєними зусиллями дбатимемо про поповнення бюджету, бо надра в нас багаті, ресурси є, а надходжень кіт наплакав. Тому разом працюватимемо над реєстром водних об’єктів, аналізом відрахувань та збільшенням надходжень. До слова вже найближчим часом, за пропозицією облводхозу, на засіданні нашої комісії заслухаємо звіт районних комісій щодо надання ставків в оренду та вичерпного переліку їх орендарів.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: