Анатолій Гайворонський: Фермери Дніпропетровщини продовжують вести нерівний бій з дніпропетровською прокуратурою

04 липня 2016 о 11:47 - 2688

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Анатолій Гайворонський: Фермери Дніпропетровщини продовжують вести нерівний бій з дніпропетровською прокуратурою

З історії питання: Рейдерські захоплення землі та кримінальні справи, що тягнуться роками. Фермери Дніпропетровщини ходять до прокурорських кабінетів, як на роботу. Проте відшукати правду і винних не можуть. На початку 2016 року вони отримали потужну підтримку в обличчі Радикальної партії та її лідера Олега Ляшка. Під час візиту до Дніпра він разом з фермерами прийшов до обласної прокуратури.  Там радикалам та фермерам пообіцяли якнайшвидше розібратися з новими, як вони наголосили, для них справами і пришвидшити розслідування. Проте й досі про перебіг розслідувань ані чичирк. Схема залишається незмінною. Справи затягуються, а фермерів та депутатів – радикалів, які тримають руки на пульсі кримінальних справ, годують обіцянками.

30 червня, втомившись від «сніданків», фермери Дніпропетровської області знов вийшли на мітинг під обласну прокуратуру. Керівники фермерських господарств прагнули особисто зустріти і передати всі свої скарги на бездіяльність підпорядкованого йому відомства Генпрокурору України  Юрію Луценку.

Причин чекати на приїзд високопосадовця в фермерів було більш ніж достатньо. Вже кілька років сільгоспвиробники б’ють на сполох. Ситуація в аграрному секторі і так не надто оптимістично, а тут ще землі відбирають, знищують врожай, погрожують, а органи, які мають розслідувати злочини не лише не роблять свою роботу, а ще й «кришують» рейдерів. Найбільш кричуща ситуація в Новомосковському районі. Тут у фермерів  «віджали» 30 тисяч га землі.

Голова асоціації фермерів Дніпропетровщини, депутат обласної ради від Радикальної партії Анатолій Гайворонський наголошує фермери не просто обурені бездіяльністю органів прокуратури, вони просто в шоці від того, що вони ще й потурають злочинцям. Останні використовують різноманітні оборудки аби відібрати землю в фермерів, відкрито погрожують незадоволеним, проте кримінальні справи відкриті за даними фактами, свідомо затягуються. Деякі з них, підкреслює Анатолій Гайворонський тягнуться з 2007 року. Отже змінюються влада, змінюються прокурори, однак не якість їх роботи.  Він особисто звертався до генпрокуратури більше 40 разів, до речі цю пораду він отримав від нинішнього Генпрокурора, який тоді обіймав посаду очільника МВС, проте віз й нині там. Тепер, говорить депутат обласної ради та голова асоціації фермерів, прагне особисто звернутися до свого тодішнього «порадника», а нині Генпрокурора Юрія Луценка і вже з нього спитати за бездіяльність органів прокуратури.   

Юрій Луценко мав прибути до Дніпра ранком четверга. Проте з невідомих причин час візиту Генпрокурора перенесли. Однак фермерів вирішили- чекатимуть до останнього. Тому після двогодинного мітингу під прокурорськими вікнами, висловивши все, що думають про роботу місцевих прокурорів, вони розійшлися. Але по-обіді повернулися. 

Новий Генпрокурор прибув о 17:45 і бажаний діалог між ним і фермерами відбувся. Правда, цьому передувала невеличка сутичка з «захисниками» рейдерів. «Симпатики» народного депутата Вадима Нестеренка, який за твердженнями фермерів стоїть за свавіллям з землею в Новомосковському районі, прийшли його захищати. Проте представники поліції швидко розвели ворогуючі сторони і розділили їх кордоном.

Юрій Луценко вислухав претензії фермерів, взяв усі документи, які люди принесли з собою, пообіцяв розібратися і надати відповіді. Запевнив, якщо надані факти відповідають дійсності, винні понесуть покарання.

АНАТОЛІЙ ГАЙВОРОНСЬКИЙ, депутат Дніпропетровської обласної ради від РПЛ, голова асоціації фермерів регіону:

Ми не можемо допустити аби фермери залишилися без землі. Ми хочемо аби прокуратура працювала відповідно до чинного законодавства і Конституції України. Ми хочемо відчувати себе захищеними в цій державі. Проте змінюється влада, змінюються прокурори, а кримінальні справи з місця не зрушуються. Їх як не розслідували, так і не розслідують.  Проте ми не зупинимося. І чекатимемо сьогодні приїзду Генпрокурора, скільки знадобиться. Він повинен довести свою неупередженість та незаангажованість і нарешті змусити обласних прокурорів виконувати свою роботу.  

                     

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: