Сергій Рибалка: Ризики у банківській сфері продовжують накопичуватися

17 червень 2016 о 09:05 - 1159

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Сергій Рибалка: Ризики у банківській сфері продовжують накопичуватися

В Комітеті Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності відбулося засідання Клубу банкірів на тему: «Очищення Національним банком банківської системи України: наслідки і альтернативи». Дискусія, в якій взяли участь представники НБУ, Міністерства фінансів, банків, експертів та науковців банківської сфери, вийшла змістовною.

На переконання голови фінансового комітету Сергія Рибалки, непрофесійні дії НБУ та Уряду у фінансово-банківській сфері завдають непоправної шкоди розвитку всієї економіки України.

«Системну кризу банківської галузі не просто не подолано. На мою думку, ризики продовжують накопичуватися. Через скорочення кредитування продовжують погіршуватись активи банків. Та за умови продовження сьогоднішньої політики ми можемо підійти до наступного циклічного падіння цін на сировинні товари у ще гіршому стані, ніж були раніше. Реальний сектор точно не відновиться від падінь 2009 та 2015 років. Банків буде значно менше, вони будуть значно більшими, але ситуація в них буде ще гірша. Тобто падати вони можуть ще голосніше і швидше. І тоді можуть поховати під собою залишки нашої економіки. До цього треба додати наявність рекордного зовнішнього боргу, лише на обслуговування якого нам потрібно віддавати не менше 5-6% нашого ВВП щороку упродовж найближчих 20-ти років», – наголосив Сергій Рибалка.

Він вважає, що за таких умов Україна зобов’язана не лише підготуватися до наступного циклічного спаду в світі, а й збудувати систему інститутів, які б поступово перенаправляли наявні ресурси у створення нових галузей та секторів економіки з вищим рівнем доданої вартості та технологій. Аби вплинути на загальну економічну політику влади та фінансову, зокрема, фінансовий комітет продовжує працювати над Стратегією розвитку банківської системи, її деталізацією та впровадженням у життя.

«Скільки ще буде тривати неконтрольоване падіння банків? А може, навпаки, у багатьох випадках добре контрольоване? Ніколи ми не дочекаємося справжнього економічного зростання, поки усі будуть гадати, який банк впаде наступним!», – заявив голова фінансового комітету Сергій Рибалка.

За його словами, було багато заяв, що частину банків можна було врятувати. «Наприклад, навіть керівники Фонду гарантування визнавали це щодо банку «Форум». За приклад також наведу банк «Хрещатик». Існує інформація, що інвесторам, які пропонували врятувати банк, НБУ відмовив. Невипадково за всю нашу історію випадки порятунку банків є виключеннями, ніж правилом. Вважаю, що має бути навпаки. Порятунок близько десяти банків із восьми десятків був би під силу державі, та позитиви від цього набагато би перевищили негативи», – сказав представник фракції Радикальної партії Сергій Рибалка.

Він також зазначив, що в нинішній кризовий час особливо важливо об’єднувати інтелектуальний потенціал країни задля кардинального підвищення якості державної економічної політики, зокрема й у фінансовій сфері.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: