ОЛЕГ ЛЯШКО: Корумпована судова система-смертельна небезпека для України

09 червень 2016 о 07:52 - 971

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


ОЛЕГ ЛЯШКО: Корумпована судова система-смертельна небезпека для України

Корумпована судова система становить смертельну небезпеку для України. Бо коли не має незалежних суддів, коли влада непрозора і корумпована, тоді люди збираються на Майдани. Про це на 13 з’їзді Радикальної партії заявив Олег Ляшко.

Голосування за зміни до Конституції у частині судочинства в черговий раз засвідчили олігархічно – регіоналівську змову. 335 голосів. Вся країна побачила результати корупційних, непрозорих закулісних ігор. Наголосив лідер РПЛ. Фракція Радикальної партія не голосувала за ці ганебні злочинні зміни з єдиної причини. Бо зміни, протягнуті у парламенті, тепер фактично дають можливість президенту Порошенку узурпувати вплив на судову гілку влади.

Чи потрібна сьогодні реформа судової системи. Нині це очевидне для всіх. Звичайно так. Суди мають стати незалежними від будь якого впливу. Наголошував головний радикал. Бо зараз в Україні наскрізь корумповані, продажні, підневільні судді. Проте, голосування за зміни до Конституції лише зміцнили вплив президента на суди. Раніше рішення про звільнення суддів, про притягнення їх до відповідальності або про їх по життєве призначення приймав парламент, де  можна було знайти хоча б якусь альтернативну думку, де можна було б хоча б сподіватися на дискусію. Тепер рішення одноосібно  ухвалюватиме Вища рада юстиції, що сформована під монопольним впливом президента Порошенка. Обурювався Олег Ляшко.

Згадайте з чого починалися майдани. У 2004. У 2013 році. Вони починалися з того, що люди не мали можливості захистити своє право. Право на голос, право на рівні вибори, право на те аби обирати собі владу у демократичний спосіб. Тому що вибори фальсифікували, тому що люди не могли знайти правду та захист у судах. Акцентував лідер Радикальної партії. Нині президент святкує свій тріумф, йому здається, що він підкорив парламент і що він повністю контролює ситуацію, може керувати судами і знищувати опозицію. Насправді,  йому це лише здається. Це була Піррова перемога.  Відзначав Олег Ляшко.

Інтерес будь-якого президента – це незалежна судова система. Подивіться, судді, які виконували політичні замовлення Януковича, сьогодні, на замовлення адміністрації Порошенка, судять його поплічників. А завтра, на замовлення іншого президента судитимуть вже самого Порошенка. Підкреслював Ляшко. Суди мають бути незалежними. Вони мають підкорятися виключно закону. Ось чому я вважаю, що то була Піррова перемога Порошенка.

Якщо ми хочемо мати розвинену, демократичну країну і не виходити на майдани після кожних виборів, ми маємо зробити все, аби суди стали незалежними від будь-якого впливу. Президента, уряду парламенту. Нинішня влада з цим завданням не впоралася. Відзначав лідер Радикальної партії. Фракція РПЛ намагалася змінити корумповану систему, проте влада не почула голос розуму. Запропоновані радикалами зміни до конституції, що передбачали звільнення усіх без виключення суддів, не знайшли підтримки. Гнівався Ляшко. Ми ж переконані, швидше молодий суддя набереться досвіду, аніж старий перестане красти.   

Ми переконані, лише радикальні міри здатні змінити ситуацію. Не можна трансформувати судову систем, залишивши на посадах старих хабарників. Це просто обман суспільства. Замість імітації та профанації реформ, ми повинні вдатися до рішучих радикальних заходів. Резюмував на з’їзді Олег Ляшко.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: