Фінансовий комітет рекомендував ВР, Кабміну та НБУ врахувати Стратегію розвитку банківської системи

23 травня 2016 о 09:46 - 1195

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Фінансовий комітет рекомендував ВР, Кабміну та НБУ врахувати Стратегію розвитку банківської системи

Комітет Верховної Ради з питанням фінансової політики і банківської діяльності рекомендував парламенту, Кабінету Міністрів і Національному банку врахувати в роботі проект Стратегії розвитку банківської системи України на 2016 – 2020 рр. Про це повідомив глава Комітету, ініціатор розробки Стратегії Сергій Рибалка. Відповідне рішення комітет ухвалив на виїзному засіданні у Вінниці.

Народний депутат від Радикальної партії Сергій Рибалка висловив надію, що Уряд врахує пропозиції, підготовлені і підтримані таким широким колом фахівців – вітчизняних і зарубіжних банкірів, експертів-практиків та вчених, як в плані реформ на цей рік, також і в урядовому плані дій на середньострокову перспективу, який обіцяно представити до кінця поточного року.

Комітет також рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект закону № 4529 щодо стимулювання банківського кредитування в Україні, повідомив голова профільного комітету.

Крім того, на засіданні депутати розглянули блок дискусійних питань, які виникли під час доопрацювання проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків і деривативів, № 3498) до другого читання.

У засіданні, окрім членів Комітету, взяли участь Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв, Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник, заступник Голови Вінницької міської ради з фінансових питань Галина Якубович.

Проект Стратегії також затвердили на всеукраїнському науково-практичному форумі, який пройшов 19-20 травня на базі Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана.

Як повідомлялося, 18 квітня глава Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка презентував проект Стратегії розвитку банківської системи України на 2016-2020 роки для громадського обговорення та доопрацювання. Базовий проект створений робочою групою, до якої увійшли експерти в сфері монетарного, валютного та банківського регулювання, банківського бізнесу, представники громадських та наукових організацій. Проект передбачає подолання існуючої кризи, створення передумов стабільності гривні і банківської системи, підвищення довіри до регулятора, а також побудову системи стимулів для прискорення економічного зростання. Серед пріоритетів на найближчі 4 роки – зміна монетарної політики в сторону сприяння економічному зростанню, перетворення держбанків в інструменти економічного розвитку, зміна структури економіки і стимулювання експорту технологічних товарів і просунутих послуг, залучення іноземного капіталу в рамках національної економічної політики, підвищення ефективності використання міжнародної допомоги. Цілі стратегії – підвищення якості політики Національного банку, довіри до регулятора, банківської системи і гривні, розвиток конкурентного ринку банківських послуг і стимулювання кредитування реального сектора економіки.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: