Сергій Рибалка: Чим менше буде проблемних кредитів, тим швидше почнеться економічне зростання

20 травня 2016 о 09:49 - 1185

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Сергій Рибалка: Чим менше буде проблемних кредитів, тим швидше почнеться економічне зростання

Комітет з  питань фінансової політики та банківської діяльності Верховної Ради готує до другого читання законопроект про фінансову реструктуризацію №3555, який на законодавчому рівні врегулює відносини між позичальниками-юридичними особами і банками. Про це заявив після засідання комітету його очільник Сергій Рибалка.    

Народний депутат наголошує, мета цього документа – створити дієвий механізм реструктуризації боргів підприємств та їх досудової санації.   За словами глави фінансового комітету ВР, світовий досвід доводить, чим скоріше влада допоможе банкам позбутися поганих кредитів, тим швидше відновлюється кредитування та починає працювати економіка.

«Я вважаю, що це дуже важливий законопроект, який врегулює стосунки між позичальниками-юридичними особами і фінансовими установами, та  пропише чіткі правила гри. На засіданні ми  також проговорили термін мораторію, та ще дуже багато правок, що не були узгоджені до комітету,-» говорить Сергій Рибалка .

Законопроект є надзвичайно складним та об’ємним. До нього надійшло більше 400 пропозицій від народних депутатів  Для їх опрацювання ми провели багато засідань робочої групи, але все одно низьку позицій, які потребували окремого обговорення та узгодження ми винесли на спеціальне засідання комітету. Відзначає його голова Сергій Рибалка. А після цього ми плануємо провести консультації з міжнародним валютним фондом. Передбачаємо, що остаточну версію законопроекту до другого читання винесемо на засідання комітету 31 травня.

«Ми проголосували за формат спостережної ради, за кількість її членів, домовилися про те, що 5 чоловік від асоціації банків та банківського середовища, ми оберемо так само на прозорому конкурсу, як це зробили з радою НБУ, і вони почнуть роботу по реструктуризації.

Переконаний, що доопрацьований та узгоджений з усіма зацікавленими сторонами законопроект про фінансову реструктуризацію №3555 має усі шанси бути успішним. І після схвалення комітетом ми якомога швидше  винесемо його на голосування до сесійної зали парламенту. Резюмував голова фінансового комітету Сергій Рибалка.

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: