«ДахаБраха» — два концерти до і після порогів (+ВИДЕО)

20 грудня 2011 о 14:07 - 1296

Є події яких варто чекати. Навіть точніше сказати явища. Як затемнення місяця, квітіння садів або сольний концерт гурту «ДахаБраха». 22 грудня в Дніпропетровську і 23 грудня в Запоріжжі, передріздвяні православні українські шамани – створять етно-хаос аби залишити гармонію в наших серцях.

Говорити про український квартет, що гастролює в європейських країнах чи не найчастіше з усіх сучасних українських музичних гуртів, можна тільки після того як почуєш їхні пісні. І навіть скачавши мр3, чи переглянувши відео на ютюбі, або й прослухавши фірмово записаний (створений) альбом (в дискографії їх 3) – Ви не зможете говорити про «ДахуБраху». «ЇХ» — треба слухати «наживо»! І бачити!  Таку унікальну,без перебільшення, можливість мають найближчими днями Дніпропетровськ та Запоріжжя.

«Їх» називали «українськими Dead Can Dance» та порівнювали в силі візуальних емоцій з концертами Massive Attack.  «Їхню» музику нарікали фолк-фанком або «етно драм-н-бейсом». В проекті телеканалу National Geographic «Вони» співали пісню новозеландського гурту «Concord down». А ще Спільно грали з DJ Мишуковым, «Перкалабою» і записали альбом з білоруським «ПортМоне». А ще виступали на «найпрестижніших» і просто хороших фестивалях від Сибіру до Великої Британії, в Альпах та Карпатах, на Красній площі в Москві та під нічними «Східними Воротами» над Бахчисараєм.

Також варто нагадати, що «ДахаБраха» була єдиним представником України, що увійшла в шорт-лист російської премії ім.Сергія Курьохіна і отримала гран-прі «Поп Механіка» в галузі сучасного мистецтва. І ще багато всього важливого та цікавого про що не згадано, зокрема про прадавній містицизм залітерований в самій назві «Давати/Брати» можна прочитати на їхньому офіційному сайті dakhabrakha.com.ua.

А от Правду про все побачене, почуте, протанцьоване та відчуте під «священнодійства» «живої» «ДахаБрахи» не прочитаєш ніде — це лишається в тобі як дотик Всесвіту. І визначення журналу «ШО»: «Найцінніший український культурний експорт — колектив «ДахаБраха»», стає твоїм Коханням! Бо якщо ДахаБраха закохує у себе Європу – від Росії до Венеції, то і Ти любиш цей світ, а значить можеш зробити його кращим! Отже почуй та побач те, чим ти можеш пишатися.

Тимофій Хомяк (artvertep.com)

Марко Галаневич (чоловічий голос «ДахиБрахи»): Велика частина України ще надто сильно занурена в совок, і нам потрібно з цим боротися. Одна з ознак совка – уявлення про другорядність українців, яке нам нав’язали і з яким українці живуть. Наші поїздки за кордон теж певною мірою допомогають боротися з цією совковістю. Люди починають розуміти: якщо їх слухають Австралія, Канада, Франція, Німеччина, Ірландія, Англія, то може ті українці не такі вже й відсталі? Треба ламати наші негативні стереотипи.

Александр Горбачев (Afisha.ru): «ДахаБраха» — это, пожалуй, пример того, что можно искать и находить в вековых традици­ях; в них важна не столько аутентика, сколько присутствующая в музыке почвенная сила, если угодно — та самая соль земли. Если совсем вкратце, это такие люди, которые в курсе, что строчка «Тиха украинская ночь» относится к ночи перед приведением в исполнение смертельного приговора.

22.12. Дніпропетровськ

19:00: концерт в каварні «ПроДжаз» (вул.Рогальова, 12б)

Вартість квитків: 120-150 грн. Замовлення та передпродаж в Культ Це «Арт-Вертеп».

Довідка: 050 361 35 33

23.12. Запоріжжя

19.00: Будинок культури ЗАЛК ( колишнiй ДК iм. Кiрова)

Поділитися: