Тимошенко возмущена офицером СБУ и Ко, снявшими “аморальное видео” в СИЗО

19 грудня 2011 о 13:10 - 1444

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко обурена поширеною владою дезінформацією щодо умов її перебування в Лук'янівському СІЗО та вимагає від керівництва слідчого ізолятора її спростування.

Про це повідомляється на сайті Tymoshenko.ua.

"Я висловлюю своє крайнє людське обурення аморальною відеозйомкою, яка була проведена працівниками СБУ 14 грудня 2011 року в моїй присутності в камері медично-санітарної частини СІЗО. Вимагаю від вас публічно спростувати неправдиву інформацію, що ця відеозйомка проводилася невідомими особами та прихованою відеокамерою. Ви добре знаєте, що 14 грудня у супроводженні офіційних посадових осіб слідчого ізолятора до камери увірвалися офіцер СБУ із знімальною групою, а та всупереч моїм запереченням почала в упор мене знімати. Вони скористалися тим, що я прикута хворобою до ліжка та не можу уникати прямої відеозйомки. Це виглядало майже як розстріл", – йдеться в листі Юлії Тимошенко виконуючому обов'язки начальника Київського СІЗО Є. Домбровському, який 19 грудня на прес-конференції оприлюднив її захисник Сергій Власенко.

Лідер партії "Батьківщина" заявила, що ніколи не перебувала в камері СІЗО №242 в таких умовах, які показано у монтажі. "Це була зовсім інша камера. Ви дуже добре знаєте, що в камері 242 ми знаходилися втрьох в 15 квадратних метрах з вікном без скла, без гарячої, а часом – і без холодної води, з бетонним полом, полками та табуретками з необроблених дошок, з парашею за перегородкою. Про які плазми, душові кабінки та дзеркала з кахлем ви дезінформуєте людей?" – пише Юлія Тимошенко.

При цьому Юлія Тимошенко заявляє про свою категоричну відмову від забезпечення будь-яких особливих умов свого перебування в СІЗО. "Вважаю аморальним перебувати в спеціально показушних відремонтованих камерах в той час, коли інші ув’язнені перебувають в скитських, нелюдських умовах утримання та сплять по черзі на підлозі по причині критичного перевантаження СІЗО. Вимагаю після лікування перевести мене у звичайну камеру – в таку, в якій насправді є інші ув’язнені, щоб під час приїзду в СІЗО європейських та світових представників вони змогли побачити не штучну, гламурну, показуху, а справжнє катування, нелюдське поводження з ув’язненими – гірше, ніж з тваринами, причому до того, як суд визнав їх винними", – заявила Юлія Тимошенко.

Лідер партії "Батьківщина" переконана, що відеозйомки в камері було організовано СБУ за дорученням президента Януковича для її компрометації. "Я вимагаю від вас офіційно спростувати неправдиву та неправильну інформацію, що камера 242 з інтер’єром, який продемонстрований по телебаченню, – це камера, в якій я знаходилася, знаходжуся чи буду знаходитися. Якщо ви після мого переведення в медичну частину СІЗО зробили в камері 242 якийсь спеціальний парадний ремонт, будь ласка, запропонуйте цю камеру мешканцю Межигір'я, а не мені. Мені відремонтовані каземати не потрібні", – резюмує Юлія Тимошенко.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: