Что будет с пенсией?

25 травня 2007 о 13:53 - 2590

Письмо читателя 

Жена в 1998 поступила на работу в частную гимназию. В августе 2000-го частная гимназия была переименована в коллективное предприятие «Гимназия…», затем в августе 2002 г. — в ООО «Гимназия…».

Согласно справки отдела персонификации, хозяева этой гимназии с 01.04.2000 по 31.12.2002 г. в Пенсионный фонд налог на зарплату не платили.

Подходит время выхода на пенсию. Думаю, что не одна моя жена оказалась без вины виноватой.

Просим внести ясность, как поступить в этой ситуации: то ли можно как-то воздействовать на эту организацию, то ли платить самим, чтобы улучшить налоговую картину.

Как смотрит на эту ситуацию Закон?

С уважением, Писарев В.В.

 

Шановний Пісарєв В.В.!

На Ваше звернення управління Пен­сійного фонду України в Амур-Нижньо­дніпровському районі м.Дніпропетровська надає роз'яснення щодо порядку нарахування, обчислення і сплати страхувальниками (підприємствами, організаціями, установами) страхових внесків до Пенсійного фонду та порядку зарахування страхового стажу застрахованим особам.

Відповідно до пп.6 ч.2 ст.17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 року (далі — Закон), всі без винятку підприємства, організації, установи, які нараховують заробітну плату своїм працівникам, зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду.

Розмір страхових внесків встановлює Верховна Рада України. Пропозиції про розмір страхових внесків вносить Кабінет міністрів України разом із проектом закону про Державний бюджет України на наступний рік (п.1 та п.2 ст.18 Закону).

Відповідно до ст.26 Закону, особи набувають право на призначення пенсії у віці: після досягнення чоловіками 60 років, жінками — 55 років та при наявності страхового стажу не менше п'яти років.

Страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (ст.24 Закону).

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей пері­од зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відпо­відний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо зазначену доплату не було здійснено, страховий стаж зараховується пропорційно сплаченим внескам.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до початку дії цього Закону, тобто до 01 січня 2004 року, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Виходячи з вище сказаного, якщо установою, де працювала дружина автора листа, в її трудовій книжці зроблено відповідний запис про трудові відносини та надані відомості до системи персоніфікованого обліку за цей період, то страховий стаж з 01.04.2000 року по 31.12.2002 року буде зараховано в повному обсязі.

Заступник начальника управління — начальник відділу персоніфікованого обліку,

інформаційних систем та мереж

Головко О.В.

Поділитися: