Сергій Рибалка: Парламент має повністю оновити закон про страхування відповідальності автомобілістів

22 грудня 2015 о 12:22 - 1207

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Сергій Рибалка: Парламент має повністю оновити закон про страхування відповідальності автомобілістів

Верховній Раді пропонується повністю оновити закон про про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Про це журналістам заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка, коментуючи внесення відповідного законопроекту  № 3670 (авторства депутатів Сергія Рибалка, Михайла Довбенка, Ігоря Кононенка, Сергія Березенка, Степана Кубіва та Анатолія Матвієнка).

«Закон про обов’язкове страхування автомобілістів було ухвалено 10 років тому. І до нього вже внесли надто багато правок. Тому «латати» старий закон не мало сенсу – надто громіздким він би вийшов. Ми з колегами запропонували нову редакцію», – сказав Сергій Рибалка.

 За його словами, за останні роки суттєво оновилося наше та європейське законодавство і судова практика:«Тому ми врахували усі ці зміни. Ми пропонуємо вдосконалити систему відшкодування збитків, завданих потерпілим. З одного боку спрощуємо усі процедури для людей, але робимо їх більш чіткими, передбачаємо широке запровадження електронних технологій при укладенні договорів. Ми пропонуємо підвищити відповідальність страховика за затягування виплат, загалом вдосконалення державного нагляду за дотриманням страховиками законодавства, контролю над МТСБУ при виконанні ним гарантійної та інформаційної функції, а також при використанні страхових фондів. Окрім того йдеться про поступове збільшення страхових сум», – додав народний депутат.

За словами Сергія Рибалки, законопроект впроваджує систему прямого врегулювання, коли постраждалому в ДТП платить той страховик, який продав поліс, а не страховик винуватця. «І тут суттєвою буде роль Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ)», – зазначив голова профільного парламентського комітету та представник фракції Радикальної партії.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: