Звіт про роботу депутатської фракції партії ВО «Батьківщина» у Дніпропетровській міській раді за період 2010-2015 рр.

13 вересня 2015 о 18:06 - 25261

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Звіт про роботу  депутатської фракції партії ВО «Батьківщина»  у Дніпропетровській міській раді  за період 2010-2015 рр.

Незважаючи на той факт, що до складу фракції входять 6 депутатів, вони довели своїми діями, що навіть при не великій чисельності можна на належному рівні представляти інтереси територіальної громади та наших виборців.

У своїй діяльності під час звітного періоду депутати фракції суворо дотримувались Конституції України, Статуту партії, «Положення про депутатську фракцію», Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», Регламенту роботи Дніпропетровської міської ради та інших нормативних документів.

Ключовим аспектом діяльності фракції є наявність вільного діалогу між членами фракції відносно прийняття всіх рішень. Саме тому регулярно проводяться засідання депутатської фракції, на яких депутати дискутують не лише відносно питань, які виносяться на розгляд сесії міської ради, а й відносно нашої позиції щодо подій у державі та з приводу інших суспільно-важливих питань.

За звітний період відбулось 76-ть засідань фракції. Консолідована позиція фракції висловлюється під час проведення сесій, погоджувальних рад та засідань комісій.

Депутати плідно працюють у постійних комісіях:

Багдасарян Едуард Георгійович – з питань комунальної власності;

Арутюнов Роберт Рафаелович – з питань депутатсько діяльності, етики, законності та зв’язків з громадскістю;

Жуков Тарас Григорович – з питань транспорту, дорожнього господарства та зв’язку;

Кривошеєв Євген Валерійович – з питань архітектури, містобудування та земельних відносин;

Смєльчанська Олена Юріївна – з питань соціально-економічного розвитку, бюджету і фінансів;

Солоха Сергій Олексійович – з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

За звітний період депутати фракції  прийняли активну участь у роботі 66-ти сесій міської ради.

Фракція не брала участі у засідані міської ради 24 січня 2014 р., на якому було ухвалено рішення Про звернення депутатів Дніпропетровської міської ради VIскликання щодо підтримки дій колишньої злочинної влади.

Не зважаючи на тиск, який здійснювався на наших депутатів, всі члени фракції на належному рівні проявили себе під час проведення мирних мітингів спрямованих проти злочинної влади Януковича, які проходили в місті та столиці. Варто зазначити, що на кожному з подібних заходах приймали участь члени нашої депутатської фракції та їх помічники, які не лише висловлювали свою позицію, а й надавали максимальне сприяння у проведенні мирних зборів громадян. Під час проведення зазначених заходів ми неодноразово робили заяви фракції, у яких засуджували дії злочинного режиму Януковича.

У кожному районі міста ведеться прийом громадян, працюють громадські приймальні. На відміну від інших політичних сил, представлених у нашому місті, громадські приймальні ВО «Батьківщина»  завжди відчинені для виборців, які в будь-який час можуть звернутись до депутатів для вирішення наболілих проблем.Жодне зі звернень не лишається без уваги депутатського корпусу ВО «Батьківщина».

Позиція фракції доводиться до відома громади через ЗМІ. З метою реалізації принципу гласності та прозорості фракції за ініціативи голови фракції Е. Багдасаряна було створено офіційний інтернет-сайт фракції ВО «Батьківщина» у Дніпропетровській міській раді, на якому систематично оновлюється інформація щодо діяльності фракції, розміщена інформація відносно роботи депутатів фракції та їхніх особистих прийомів, ходу реалізації Програми «Родина Героя».

Ініціативи депутатської фракції ВО “Батьківщина” VI скликання

Листопад 2010 р. – фракцією були надані пропозиції  до бюджету Дніпропетровської обласної ради на 2011 рік для фінансування  14-ти об’єктів по місту Дніпропетровську.

При формуванні Регламенту Дніпропетровської міської ради VI скликання  фракцією було надано 22 пропозиції для включення їх до Регламенту міської ради.

На 2-ій сесії ДМР депутатами фракції ВО «Батьківщина» було зачитано звернення до Президента України Віктора Януковича, у якому, зокрема, було зазначено, що за умови підписання ним та запровадження у життя Податкового кодексу, прийнятого Верховною Радою, мільйони працюючих громадян та членів їх родин втратять мінімальні засоби для існування. Вимога нашої фракції – ветувати Податковий кодекс.

29 листопада 2010 р. на акції протесту проти прийнятого нового Податкового кодексу, яка відбулася на площі ім. Леніна, мітингуючих підтримали депутати фракції.

14 грудня 2010 р. фракція надала лист на ім’я міського голови, у якому, запропонувала створити тимчасову комісію з інвентаризації послуг, що надаються в місті Дніпропетровську, встановлення їх справедливої вартості для визначення оптимальної штатної чисельності апарату управління, включивши до складу цієї комісії представників всіх постійних депутатських комісій міської ради.

02 березня 2011 р. фракція надала лист на ім’я міського голови, у якому запропонувала   створити спеціальну робочу групу, яка проаналізує саму процедуру призначення надбавок, роботу відповідних служб та органів, а за результатами аналізу – розробить чіткий алгоритм оформлення відповідних документів необхідних для отримання соціальних надбавок для громадян, які підпадають під категорію «діти війни».

На 8-ій сесії ДМР депутатська фракція ВО «Батьківщина» занепокоєна рішенням ДК “Газ України” НАК “Нафтогаз України” відключити від газопостачання 12 підприємств комунальної теплоенергетики через значну заборгованість та звернулась до міського голови із закликом вжити заходів по врегулюванню погашення заборгованостей.

Захист соціально незахищених верств населення є одним з пріоритетних завдань депутатської фракції ВО «Батьківщина», у зв’язку з чим на 9-ій сесії ДМР фракцією було надане звернення до міського голови з пропозицією  якнайшвидше створити спеціальну Робочу групу, яка проаналізує саму процедуру призначення надбавок, роботу відповідних служб і органів, а за результатами аналізу – розробить чіткий алгоритм оформлення відповідних документів для громадян, які підпадають під категорію «Діти війни», необхідних для отримання соціальних надбавок, та  опрацює механізм роз’яснення та інформування громадян про їх права на отримання цієї соціальної надбавки.

На 10-ій сесії ДМР фракція виступила з пропозиціями по спрощенню та оптимізації процедури приватизації приміщень у гуртожитках нашого міста. Також напередодні сесії фракцією були надані ряд пропозицій і зауважень до проекту «Положення про порядок передачі у власність громадян жилих приміщень (кімнат) у гуртожитках, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська», у результаті обговорення котрих, із авторами проекту рішення, було досягнуто порозуміння.

На 13-ій сесії ДМР наша фракція виступала проти прийняття у комунальну власність територіальної громади міста ЦМК Державного підприємства «Дніпропетровський метрополітен», так як місто повинно буде взяти кредит на завершення будівництва метрополітену, а це в нинішній економічній ситуації є не припустимим. Тепер коштів з державного бюджету не буде, а замість цього місто повинно буде самостійно завершити будівництво об’єкту, який виявився не по силам цілій державі.

На 14-ій сесії ДМР голова фракції зачитав заяву фракції проти переслідування владою членів опозиції, активістів підприємницького руху, журналістів.

На  14-ій сесії ДМР фракція ВО «Батьківщина» також виступала проти звільнення ТОВ «ГУМ» від сплати внеску на розвиток інженерно-транспортної та  соціальної інфраструктури нашого міста, а також проти надання згоди ДМКП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» на залучення кредитних ресурсів.

На сесії керівник фракції зачитав резолюцію пікету проти погіршення системи охорони здоров’я в нашому місті , який пройшов під стінами міської ради цього ж дня під час проведення сесії.

На 15-ій сесії ДМР фракція виступала проти прийняття рішення «Про визначення послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в житловому фонді комунальної власності територіальної громади  м. Дніпропетровська такою, право на надання якої виборюється на конкурсних засадах», так як на якість наданих послуг прийняття цього рішення  впливати не буде, а між цим ціни на послуги зростуть і міська рада втратить контроль, а точніше самоусунеться від контролю цього важливого питання.

На 16-ій сесії ДМР фракція виступила проти  рішення “Про надання згоди на передачу комунальних закладів охорони здоров’я (юридичних осіб) м. Дніпропетровська, що забезпечують надання вторинної та екстреної медичної допомоги, їх цілісних майнових комплексів, будівель та споруд, станцій (підстанцій), індивідуально визначеного майна у спільну власність територіальних громад сіл, сіл, міст Дніпропетровської області”. Керівник фракції закликав депутатів спочатку змінити підхід до фінансування, реорганізації надання медичної допомоги, і тільки тоді міняти систему надання послуг.

На 17-ій сесії ДМР керівник фракції партії ВО «Батьківщина» відмітив, що наприкінці року стає очевидним, що рівень інфляції, зростання цін і тарифів не відповідають задекларованим показникам уряду. Росте соціальна напруженість. У таких умовах необхідно особливо відповідально підійти до формування основних показників бюджету 2012 року і  запропонував сконцентрувати усі ресурси саме на соціальні програми замість того, щоб витрачати мільйони на іміджеві, інформаційні і рекламні програми Дніпропетровська, а також на   зміст автопарку і ремонти приміщень і будівель міської ради. І тому фракція ВО «Батьківщина» не голосувала за прийняття програм розвитку сфер та галузей міського господарства. Також на сесії фракція категорично виступила проти здійснення у 2011 році внутрішніх запозичень до міського бюджету м. Дніпропетровська.

На 18-ій сесії ДМР фракція політичної партії ВО «Батьківщина» виступила з заявою за негайну відставку Кабінету Міністрів України на чолі з М. Азаровим та відставку Президента України В. Януковича як нездатних виконувати свої службові обов’язки.

На 19-ій сесії ДМР депутати ВО «Батьківщина» відмовилися голосувати за проект бюджету на 2012 рік, який розроблений не професійно, не виразно, з елементами популізму.

Майже на кожній сесії депутати нашої фракції виступали проти прийняття рішення стосовно взяття кредитів містом та акцентували увагу, що левова частка погашення кредитної заборгованості припадає на 2013 рік, а це близько 170 млн. гривень; звертали увагу на проблему розміщення в житлових будинках або у безпосередній близькості до них кафе, ресторанів, саун та інших подібних шумних закладів та суворого дотримання вимог тиші у нічний час.

Завдяки постійним виступам депутатів фракції ВО «Батьківщина» на сесіях міської ради та на сайтах  місцевих засобів інформації затримали на рік впровадження «пілотного проекту» щодо реформування медицини у Дніпропетровській області. Але своєю більшістю в раді партія регіонів все ж таки впровадила в дію зазначену реформу.

На 21-ій сесії ДМР депутатська фракція ВО «Батьківщина» оголосила  звернення фракції до депутатів міської та районних рад закликати Верховну Раду України, Президента України В.Ф. Януковича, Кабінет Міністрів України виконати рекомендації Парламентської Асамблеї Ради Європи з метою усунення перешкод та недоліків у функціонуванні демократичних інститутів нашої держави й таким чином надати Україні історичну перспективу на багато десятиліть.

На 26-ій сесії ДМР керівник фракції «Батьківщина» звернув увагу депутатів на проблему з вивезенням побутових відходів.

11 вересня 2013 р.  фракцією був наданий до міської ради проект рішення «Щодо звернення до Верховної ради України з вимогою про невідкладний розгляд та прийняття проекту Закону України «Про порядок імпічменту Президента України».

07 листопада 2013 р. фракцією був наданий до міської ради проект стосовно внесення до порядку денного 43-ої сесії ДМР проекту рішення «Щодо звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної ради України про підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом».

27 листопада 2013 р. на 43-ій черговій сесії ДМР фракція зробила заяву щодо прийняття євроінтеграційних законів, та заяву про інцидент, який стався  25 листопада 2013 року на  Євромайдані у нашому місті.

21 січня 2014 р.  депутатами фракції були надані пропозиції для включення до титульних списків м. Дніпропетровськ на 2014 рік.

22 січня 2014 р. депутатами фракції були надані пропозиції для включення до проекту бюджету м. Дніпропетровськ на 2014 рік. Депутати запропонували скоротити витрати на утримання органів місцевого самоврядування, правоохоронну діяльність та скоротити витрати на КП «Муніципальна гвардія», збільшити витрати на поточний ремонт закладів освіти та охорони здоров’я.

На 46-тій сесії ДМР Головою фракції було оголошено звернення до влади з закликом утриматись від тиску на громадських активістів, застосування сили з боку правоохоронних органів, та зосередитись на точках дотику і вирішувати питання тільки мирним шляхом.

На 47-ій сесії ДМР депутати фракції засудили дії влади 26 січня 2014 р. біля будівлі ОДА, коли відбулося позорне побоїще мирних активістів, представників ЗМІ. З відповідною заявою до депутатів звернувся керівник фракції Едуард Багдасарян. Також він оголосив звернення Об’єднаних опозиційних сил та громадських організацій щодо ситуації яка склалася в країні і в нашому місті.

22 лютого 2014 р. депутати міської ради фракції та «Батьківщина» ініціювали негайне проведення сесії Дніпропетровської міської ради з порядком денним вирішення політичної кризи в місті Дніпропетровську.

12 березня 2014 р. на 49 сесії ДМР Багдасаряном Е.Г. було оголошено про створення депутатської групи “Народна довіра – Наше місто”, керівником якої він був обраний. Також на цьому засіданні було створено за ініціативою фракції ВО «Батьківщина» комісію по вивченню діяльності міської ради, виконкому міської ради та комунальних підприємств за період з 2010 по 2014 рр. Очолив комісію Е.Г. Багдасарян.

 За час її роботи було проведено 40 засідань, з них 3 – виїзні.  Комісія заслухала звіт та перевірила діяльність 17 департаментів та управлінь міської ради, а також 42 комунальних підприємств та закладів. Всього прийнято, та опубліковано на сайті Дніпропетровської міської ради 21 висновок комісії.

29 квітня 2014 р. голова фракції звернувся до міського голови надати роз’яснення щодо розміщення портретів голови обласної ради Удода Є.Г. в холах учбових закладів (хто дав розпорядження директорам шкіл, та за чиї кошти вони встановлювалися).

03 жовтня 2014 р. фракцією був наданий до міської ради лист з проханням підтримати ініціативу фракції ВО «Батьківщина»  та сприяти створенню, розробці та прийняттю на найближчій сесії міської ради Програми підтримки учасників АТО  на 2014-2019 рр. Адже в умовах проведення антитерористичної операції виникає необхідність додаткових соціальних гарантій для учасників АТО та їх сімей, а також сім’ям, вояки яких загинули під час проведення АТО.

08 жовтня 2010 р. фракція ініціювала скликання позачергової сесії міської ради з приводу скасування Верховною Радою України ухвалених 16 вересня 2014 року у Верховній Раді проектів Законів «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», «Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей», які були прийняті з грубим порушенням регламенту  та Конституції України.

29 жовтня 2014 р. на 56-ій сесії ДМР депутати підтримали рішення «Про Програму підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей м. Дніпропетровська “Родина героя” на 2014-2019 рр.». Над програмою ведеться постійна робота, вносяться пропозиції щодо змін та доповнень до Програми задля її удосконалення.

На 60-ій сесії ДМР депутатська фракція звернулась до Верховної ради щодо змін до Бюджетного кодексу у частині доповнення ст.91 пунктом щодо надання фінансової підтримки волонтерським організаціям для виконання завдань регіональної політики.

17 лютого 2015 р. надали пропозицію включити до порядку денного найближчої сесії питання  про Звернення депутатів ДМР до ВР щодо ініціювання змін у законодавство «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Бюджетний кодекс.

На 62-ій сесії ДМР депутати звернулися до Дніпропетровської обласної ради щодо надання безоплатних путівок для оздоровлення дітей-членів сімей загиблих учасників АТО до КЗ ДЦСР «Перлина Придніпров’я» у кількості передбаченій Програмою «Родина героя» та надання згоди на включення у безкоштовний абонемент на відвідування культурних заходів для дітей-членів сімей загиблих учасників АТО музеїв, театрів, бібліотек обласного підпорядкування.

На 63-ії сесії ДМР оголосили звернення  до Міністерства освіти і науки щодо доповнення Переліку навчальних програм методикою Монтессорі, одна з найвідоміших і ефективних методик реабілітації та навчання, у тому числі дітей інвалідів; та  звернення  до Верховної ради України з проханням внести зміни до низки законодавчих актів для того, щоб одноразова матеріальна допомога сім’ям загиблих і щомісячна матеріальна допомога сім’ям учасникам АТО, могла бути виплачена не тільки мешканцям міста Дніпропетровськ, а й в будь-якого іншого населеного пункту України.

На 64-ій сесії ДМР керівник фракції звернувся до в.о. міського голови та депутатів ДМР з закликом вирішити долю готельного комплексу «Парус» та повернути його у комунальну власність міста.

13 травня 2015 р. надали пропозиції створити робочу групу з розробки міської профільної Програми відновлення бомбосховищ у м. Дніпропетровську на 2015-2016 рр.

29 травня 2015 р.  направлено лист до в.о. мера Булавки Галини Іллівни з пропозицією подати клопотання до Всеукраїнського об’єднання громадян “Країна” та з нагоди Дня Конституції України нагородити мешканців Дніпропетровська-учасників АТО, військових медиків, волонтерів орденами та медалями – знаками народної пошани, згідно наданих нагородних списків: Орденом “Єдність і честь” – 37 осіб; Медаллю “За оборону рідної держави” – 42 особи; Відзнакою “За мужність і милосердя” – 21 особу; Медаллю “За гідність та патріотизм” – 13 осіб.

16 червня 2015 р.  надано звернення до в.о. міського голови з проханням внести до порядку денного найближчої сесії Дніпропетровської міської ради VI скликання питання «Звернення Дніпропетровської міської ради VI скликання до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо негайної індексації зарплат та пенсій в умовах значного підвищення індексу споживчих цін та різкого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги». Це рішення було прийнято на 66-ій сесії ДМР.

16 червня 2015 р.  надано листа  до в.о. міського голови Г.І. Булавки з  пропозицією створити робочу групу з питань вивчення ситуації щодо тарифної політики у сфері надання комунальних послуг.

На 64-ій сесії ДМР керівника фракції  Едуарда Багдасаряна було нагороджено  подякою міського голови за сумлінну працю, плідну громадську діяльність, високий професіоналізм, ініціативу в роботі, вагомий особистий внесок у забезпечення ефективного виконання поставлених завдань.

02 вересня 2015 р. надано звернення до в.о. міського голови з проханням внести до порядку денного найближчої сесії Дніпропетровської міської ради VI скликання питання «Звернення Дніпропетровської міської ради VI скликання до місцевих підприємств, які надають послуги опалення та гарячого водопостачання» щодо перегляду норм споживання тепла на один квадратний метр у будинках, де не має теплових лічильників, з приведенням таких показників у відповідність до показників споживання тепла аналогічними будинками, де встановлені лічильники теплової енергії.

Фракція ВО «Батьківщина», як вагома політична сила дніпропетровської влади, займає стабільну позицію у політичному житті міста, докладає всіх зусиль задля впровадження життєво необхідних для міста реформ, вирішення поточних питань та покращання соціального рівня населення, та, хоча й не багато чисельна, але в неї входять професіонали своєї справи, які мають бажання працювати задля процвітання Дніпропетровська та його мешканців, досвід уздійсненні місцевого управління, вміння його застосовувати та сучасний погляд на впровадження необхідних реформ.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: