Громадські обговорення перейменувань міста і вулиць

29 серпня 2015 о 16:06 - 1707

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Громадські обговорення перейменувань міста і вулиць

 

Протягом трьох тижнів в місті проходили громадські обговорення перейменування міста та інших міських топонімів, що підпали під дію Закону України № 2558 про декомунізацію. Будучи членом міської Комісії, я брала участь в п’яти засіданнях, про інші отримала звіти від колег.

Поділюся своїми враженнями.

  1. Подяка всім городянам, що знайшли час і можливість прийти на обговорення. Подяка всім райрадам за організацію обговорень, окрім Бабушкінської через безлад із мікрофонами. Особлива подяка патріотам України, що намагалися вести діалог із ватяними людинками. Вираховано реальну кількість осіб, що дійсно цікавиться новими назвами свого району – 25-30, інші присутні – запрошені симпатики. Загальна кількість присутніх: Жовтневий – 40; Кіровський – 50; Індустріальний – 260; Самарський – 200; Ленінський – 150; Красногвардійський – 130; Бабушкінський – 70; АНД – 350.
  2. Серед присутніх були депутати всіх рівнів. Майже всі призивали до невиконання Закону України, що насправді є карним злочином.

а) Дуже низький рівень депутатів райрад – бурмотять за папірчиком,  коли ж доводиться від себе – то жаргон зашкалює, хизуються незнанням історії, поводяться агресивно.

б) Депутати міської ради намагалися вести передвиборчу агітацію – не дуже вдала спроба, бо слогани із року в рік однакові, а конкретно щодо до перейменувань – «все залишити, як є», бо «янезнаюхтотакийпетровський». Шановні(?) пані та пани, якщо ви є приватними персонами, то ваше особисте право вчити історію або ні, але особи публічні, ба більше, народом обрані, не можуть так відверто показувати своє невігластво.

в) В Індустріальному і Самарському районах в обговореннях брав участь депутат ВР Яків Безбах. Рівень вище – свита довша. Окрім пенсіонерів під диригуванням квартальних був навіть «нєкто» професор, якого тут же підвищили до академіка, але Інтернет не дає навіть натяку про таку поважну особу. В Індустріальному вийшла неув’язочка: найманці не знали, як треба себе вести на обговореннях – вийшли з зали слідом за паном депутатом. Стало зрозуміло – приведених 170 осіб; лише після демаршу почалися обговорення. В Самарському – вони були вже навчені, з зали не виходили, тому до обговорення назв майже не дійшло. Якщо депутат ВР Яків Безбах проти декомунізації, то

1) чому він не займається цим в стінах ВР;

2) чому не захистив свій рідний завод Карла Лібкнехта від європеїзованої назви «Інтерпайп»?

Бо торгувати з Європою – це бізнес, а накручувати пенсіонерів – це так, для телекартинки.

  1. На громадських обговореннях було все – штовханина, лайки (не в сенсі like), стусани, конструктив, деконструктив, відверте хамство, агресія, пісні, вірші. В АНД активіст запропонував заспівати гімн України: частина присутніх навіть не встала, частина тих, хто підвівся, демонстративно не співала. Дійшло до сепаратизму: «Почуйте народ, давай Амур-Нижньодніпровську республіку, давай ДніпроПетровськ і давай закусити!» 
  2. Приємно бачити на громадських обговореннях одні й ті самі обличчя. З журналістами зрозуміло, це їхня робота. Пенсіонери десантуються з району в район – тут тобі гречка, і шанс відчути свою потрібність (кому?) Вони кричали «Сталіна на вас немає!», «Перед Путіним на колінах стояти будете!» Але були й юні запроданці з невдало підготовленими запитаннями. Гадки не маючи ні про піонерію, ні про комсомол, вони виступають за збереження радянських назв – моторошно пригадувати їхні білі пусті очі.

Саме неприємне враження. В АНД виступав чоловік, (прізвища, на щастя, не запам’ятала), що представився вчителем історії і депутатом кількох скликань: «А що таке Петровський зробив? Працювала собі людина на заводі, син в Білорусії загинув». Одне діло, коли галасують недосвідчені пересічні пенсіонери, інше – «почесний і поважний член суспільства». Не кожного дня доводиться стикнутися з Негідником з великої літери.

Саме приємне враження. В Бабушкінському на обговореннях по залу бігала дитина п’яти років. Дивлячись на біснуючихся пенсіонерів, запитала: «Они что, все дурные?»

 

Висновки:

  1. Було би дуже добре мати закон про референдум, щоби провести дійсно репрезентативне опитування.
  2. Партіє регіонів, якщо не відбудуєш лікарні або, принаймні, не даси грошей на ліки, то дуже швидко залишишся без електорату. 

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: