В Днепропетровске детям подарят праздник «Чилдрен кинофест»

20 травня 2015 о 09:46 - 2024

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


В Днепропетровске детям подарят праздник «Чилдрен кинофест»

В рамках международного конкурса будут показаны семь европейских фильмов для юной аудитории. Победитель выбирается путем прямого зрительского голосования. Вход на показы во всех городах – бесплатный, по предварительной регистрации на сайте фестиваля.

«Чилдрен Кинофест» откроет мультфильм «Песнь моря», история о девочке, которая обладает магической способностью превращаться в тюленя. Главным вдохновением создателей «Песни моря» стали кельтские мифы и легенды. Картина ирландской студии была в этом году номинирована на премию «Оскар» как лучший анимационный фильм.

В конкурсной программе фестиваля представлены ленты из Дании, Бельгии, Великобритании, Германии, Голландии, Ирландии и Норвегии для детей всех возрастов. Конкурсные работы презентуют разнообразие жанров и стилей детского европейского кино: от новой экранизации «Пиноккио» и кинокомикса о мальчике-супергерое до сюжетов о юношеской любви и маленьких звездах джаза. Кроме международного конкурса, зрители смогут увидеть шедевры отечественной анимации в подборке студии «УкрАнимаФильм» и классические фильмы великого комика Бастера Китона, со дня рождения которого в этом году исполняется 120 лет.

Программа фестиваля и регистрация на показы доступны на сайте http://www.childrenkinofest.com/program/tickets

Большая часть бесплатных фестивальных билетов распространяется среди семей переселенцев из восточных регионов и Крыма, сирот и детей с ограниченными возможностями. Фестиваль проходит в Виннице, Днепропетровске, Житомире, Запорожье, Ивано-Франковске, Киеве, Кривом Роге, Луцке, Львове, Мариуполе, Николаеве, Одессе, Харькове и Херсоне. Фестивальным центром стал столичный кинотеатр «Киев».

В 2015 году «Чилдрен Кинофест» состоится во второй раз. Послом события в этом году выступает музыкант и композитор, солист группы Pianoбой Дмитрий Шуров. Миссия фестиваля – популяризовать искусство кино среди детей всех возрастов и социальных групп.

Конкурсная программа

29.05 Пісня моря. (5+) Ірландія, Данія, Бельгія, Люксембург, Франція. Сірша – маленька дівчинка, «селкі» – вона вміє перетворюватися на тюленя.

30.05 Піноккіо. (4+) Німеччина. Одного разу бідний старий лялькар Джепетто знаходить соснове поліно. Він вирізає з нього ляльку на шарнірах і дає їй ім’я – Піноккіо. На його подив, лялька оживає і приносить своєму батькові багато клопоту. Піноккіо тікає з дому і вирушає назустріч шаленим пригодам.

31.05 Фелікс. (7+) ПАР, Велика Британія.14-річний Фелікс мріє стати саксофоністом, як і його покійний батько, але його мама вважає, що джаз – це музика від диявола. Одного разу Фелікс залишає рідне селище заради стипендії в елітній приватній школі, – йому належить кинути виклик матері і допомогти старому джазз-бенду свого батька організувати шкільний концерт.

1.06 Хлопчик-мураха. (6+) Данія.12-річного Пелле кусає мураха, і в нього розвиваються надзвичайні здібності. Завдяки допомозі знайомого ботаніка Пелле перетворюється на таємничого супергероя на ім’я Антбой. Коли лиходій на ім’я Блоха виходить на сцену, хлопчик-мураха повинен розібратися з його злодіяннями.

2.06 Буча. (+10) Голландія. Вінні та Сієм знайомляться, коли їхні батьки закохуються одне в одного на дитячому майданчику. Незабаром вони починають жити всі разом. Діти чекають, коли батьки нарешті одружаться, але з часом сімейне життя починає давати тріщину. Щоб допомогти дорослим, Вінні і Сієм вирішують записати відеоінструкцію про щасливі стосунки.

3.06 Едді, вперед! (7+) Бельгія. У липні 1975 року вся Бельгія вболіває за Едді Меркса – легендарного велогонщика двадцятого століття, і, ясна річ, все бельгійські хлопчаки мріють стати такими ж славетними гонщиками. Мріє про це і Фредді – маленький син м’ясника з крихітного провінційного містечка десь на півдні Бельгії… Однак цього літа на їхнє містечко чекає куди сильніше потрясіння: незабаром має відкритися перший в цих краях французький супермаркет «Мажік», і всі місцеві крамарі не на жарт стривожені появою такого конкурента.

4.06 Йорген + Анна = Любов. (+10) Норвегія. Анна – енергійна 10-річна дівчинка, що обожнює лазити по деревах і носитися всюди зі швидкістю світла. Коли в її класі з’являється новий учень, Йорген, все летить шкереберть, тому що Анна закохується вперше в житті. Але у неї – купа суперниць, бо всі дівчата в класі, в тому числі і перша красуня Еллен, теж закохані в Йоргена. Але це не перешкода для маленької бунтарки.

Внеконкурсная программа

05.06 Надзвичайний Бастер Китон. Ретроспектива фильмов мастера немой комедии Бастера Китона.

06.06 Найкращі українські мультики. (+6) Колекція самобутніх українських мультфільмів – від народної класики до фестивальних призерів. Мультики, які виростили не одне покоління дітей, і нові стрічки рідного кіно.

07.06 Бель і Себастьян. (+7) Невелике гірське селище у Франції в роки Другої світової війни. Піренейський гірський собака Белль та маленький хлопчик-сирота Себастьян – кращі друзі. Разом їм судилося пережити чимало випробувань та пригод.

Событие проходит при поддержке Представительства Европейского Союза в Украине, Государственного агентства Украины по вопросам кино, Goethe-Institut в Украине, Французского Института в Украине, Посольства Швеции в Украине, Посольства Королевства Дания в Украине, Датского киноинститута. Организатор – компания «Артхаус Трафик».

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: