Перебудова банківської системи передбачає її очищення, перезавантаження та сталий розвиток

29 квітня 2015 о 14:53 - 1718

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Учора під час традиційної наради з банкірами в Національному банку України, обговорюючи стратегію перебудови банківської системи, Голова Національного банку Валерія Гонтарева зазначила, що цей процес передбачає три етапи – очищення, перезавантаження та сталий розвиток.

 “Перша стадія реформи банківського сектору – очищення, буде закінчена вже 30 червня 2015 року. Саме до цього часу 35 найбільших банків, які пройшли в 2014 році стрес-тестування, повинні бути докапіталізовані. По суті, буде практично закінчено очищення банківської системи від тих банків, які мали системні ризики. Крім того, з цього моменту ми можемо вже розпочати перезавантаження банківської системи – це другий етап нашої реформи. Ми вже підготували всі необхідні нормативно-правові акти, посилили систему  банківського нагляду і фінансовий моніторинг. Ми впровадимо процедуру  “permanent supervision” для того, щоб ніколи більше не допустити в банківській системі ситуації, яка залишилася нашій команді у спадок влітку 2014 року”, – наголосила Валерія Гонтарева.

 “Наше завдання, – продовжила Голова Національного банку, – створити на банківському ринку і у Національному банку такі умови, за яких усі проведені нами реформи будуть безповоротними. На перезавантаження нам знадобиться не менше року. Почнемо з поступового зняття обмежень на ринку депозитів фізичних осіб, а згодом і на валютному ринку. Почнемо знижувати ставку рефінансування як тільки приборкаємо інфляцію. Посилимо рівень корпоративного управління в банках та рівень управління ризиками. Таким чином будемо відновлювати довіру вкладників до банківської системи України”.

 І найголовніший третій етап перебудови – це сталий розвиток банківської системи за всіма напрямами. “Ми як регулятор повинні бути до цього готові. Національний банк буде не лише декларувати показники інфляції і визначати принципи монетарної політики, а й реалізовувати ці принципи за допомогою механізмів інфляційного таргетування та гнучкого обмінного курсу. Наша мета – досягнення 5% інфляції впродовж 3 – 5 років і сприяння економічному зростанню країни  завдяки забезпеченню економіки доступними за ціною ресурсами,” – підкреслила вона.

 Перший заступник Голови Олександр Писарук зі свого боку додав, що під час перебування у Вашингтоні на Щорічних весняних зборах керуючих МВФ та Світового банку приємним було почути від наших іноземних кредиторів позитивну оцінку процесу очищення банківської системи України. “Це не просто слова похвали, це те, що в майбутньому впливатиме на прийняття рішень про виділення нових траншів, надання фінансової допомоги та загалом на співпрацю”, – наголосив він.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: