Виборцю потрібен лише паспорт

17 жовтня 2014 о 18:11 - 2046

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Виборцю потрібен лише паспорт

До виборів у Верховну Раду залишилось зовсім мало часу. Повсюди можна помітити всіляку виборчу агітацію від партій і окремих кандидатів. Крім великих бордів, в місцях скупчення людей понаставлено агітаційних наметів.

Всі ці процеси вже стали звичайними подіями в нашому житті. За такий короткий проміжок часу, вже он скільки відбулось виборів і зараз йдуть: позачергові (другі) до парламенту! Доводилось мені брати участь у виборах в якості простого виборця , що приходить з поважним виглядом ніби від нього одного залежить доля країни. Працював я і агітатором, стояв з агітацією в наметі. Був членом комісії, і її головою.

Цього року мені доводиться приймати участь у голосуванні по за межами мого рідного міста. В цьому новизна та відмінність для мене цих виборів. Тому я вирішив поцікавитись, яким чином я зможу здійснити своє волевиявлення.

Спитавши в добрих людей про те, як це мені зробити, і скориставшись порадами, я вирушив до відповідного закладу: районного відділу ведення Державного реєстру виборців (ДРВ), який є найближчим до мого місця перебування-мешкання: відділ ДРВ Індустріальної районної ради м. Дніпропетровська (зазвичай ДРВ має знаходитись у будівлі райради).

Погода виявилась чудовою і я дістався туди пішки. На вахті мене спитали про мету візиту і, отримавши відповідь, вказали подальший алгоритм дій. Знайшовши потрібні металеві двері, які були зачинені і обладнані кодовим замком (задля безпеки ДРВ: реєстр є конфіденційною інформацією), я скористався порадою , яка була написана нижче кнопки дзвінка. А сказано там було про те, що дзвінок не працює і треба стукати. Ще на дверях було написане, в які часи працює відділ і коли перерва. Не знаю, як де, але слід враховувати годинну перерву з 13-ї.

Після мого наполегливого стукання, двері відчинились і звідти усміхнена та привітна дівчина випустила жіночку і запросила мене всередину. Там я мав трохи зачекати в окремій кімнаті з м’яким стільцем , поки вона обслуговувала чергового відвідувача. Процедура виявилась не тривалою, і хвилин за 15 мене запросили в кабінет. Там поцікавились причиною мого візиту і запропонували написати заяву. Зробити це було нескладно, тому що потрібно було вписати відповідні дані з паспорту в готовий текст. Поки я це робив, зробили потрібні копії мого паспорту.

Після цього мені пояснили, де я зможу проголосувати. Зазвичай вибори проходять в учбових закладах або інших державних приміщеннях. Ще було видане посвідчення з номером, в якому вказано, що мені тимчасово змінено місце голосування на виборчу дільницю таку-то такого-то округу. На посвідченні має бути печатка і підпис завідуючого відділом ведення Державного реєстру виборців. На словах розповіли, де саме знаходиться школа, в який перебуває виборча дільниця, і яка її адреса.

Черги не було і я взагалі там був четвертий до обіду, і ми ще встигли трохи поговорити про життя.

Отже, що потрібно зробити тимчасовому переселенцю для того, щоб прийняти участь у виборах до Верховної Ради:

  1. З’ясувати де знаходиться відповідний відділ ведення Державного реєстру виборців. Це можна спитати у сусідів, друзів або скористатись (за наявністю) Інтернетом.
  2. При собі мати паспорт. Я ніс всі документи, що в мене були, але, крім паспорта, більш нічого не знадобилось.
  3. На всяк випадок, можна зробити копії паспорта (1,2 сторінка, прописка).

Справа в тім, що ввечері 07.10.14 була підписана Постанова ЦВК № 1529, в якій зокрема вказано: «Встановити, що виборці, виборча адреса яких відноситься до території Донецької чи Луганської області, при зверненні до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про тимчасову зміну місця голосування на період проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, можуть не додавати документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування».

А це означає, що потрібен лише паспорт. Відповідно, виборці з Криму вже користувались подібним правом і до цього.

Тепер ми можемо скористатись своїм правом вибору значно простіше.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: