Дніпропетровщина – перша у рейтингу незаконного обігу та використання зброї

16 лютого 2021 о 07:30 - 1639

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Дніпропетровщина – перша у рейтингу незаконного обігу та використання зброї

У січні-грудні 2020 року відбулася 1.591 подія, пов’язана з незаконним обігом та використанням зброї в Україні.

Про це повідомив Центр безпекових досліджень «СЕНСС». В межах дослідження вивчалась інформація про події та статистичні дані, що стосуються всієї території України, окрім тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та частин Донецької та Луганської областей, що не контролюються Урядом України.

«Відповідно до даних моніторингу найбільше випадків незаконного обігу та використання зброї та вибухонебезпечних пристроїв зафіксовано у Дніпропетровській (167 повідомлення), Київській (відповідно 114), Херсонській  (104) та Харківській (101) областях та м. Києві (124). В порівнянні з 2019 роком негативні тенденції збереглись у Дніпропетровській, Київській та Харківській області, а також м.Києві, значно погіршилась ситуація у Херсонській області», – йдеться в повідомленні.

У 2020 році зберігалася тенденція щодо використання різного типу зброї та вибухових пристроїв під час конфліктів на дорозі, суперечок між сусідами та членами родини.

Новим трендом для 2020 року також стало використання зброї з метою викрадення людей та вимагання. Збільшення кількості викрадень людей з метою вимагання так званого викупу або іншої матеріальної вигоди також підтвердили респонденти серед правоохоронців під час проведених СЕНСС експертних інтерв’ю восени 2020 року.

Щодо умовно позитивних змін, у порівнянні з 2019 роком значно знизилась кількість випадків використання зброї та вибухових речовин з метою підривів банкоматів. У 2020 році під час моніторингу зафіксовано лише 25 таких випадків.

Правоохоронці вилучали з незаконного обігу зброю в помешканнях, публічних місцях та автотранспортних засобах. Так, майже у 800 випадках зброю виявлено в приватних помешканнях, 630 – в публічних місцях (вулиці, двори багатоповерхівок, зупинки автотранспорту, вокзали), 133 – в автотранспортних засобах.

Фото з Facebook Нацполіції України. 31.08.2020

 

В результаті аналізу 1.591 випадку експертами СЕНСС було встановлено, що найбільша кількість ідентифікованої зброї припадає на категорію вибухонебезпечних предметів (міни, гранати, тротилові шашки та детонатори) – щонайменше 1.878 одиниць.

Подробиці – за цим посиланням.

Нагадаємо, у першому кварталі 2020р. Дніпропетровська область, на рівні з Луганською, були на другому місці в України по кількості незаконного використання зброї. На першому – Київська область.

За підсумками І півррічя минулого року Дніпропетровська область зайняла в Україні перше місце.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: