Звідки гроші: нововведення фінмоніторингу зобов’язують українців пояснювати походження коштів на покупку квартири

27 серпня 2020 о 19:00 - 10219

verasta3verasta3


Звідки гроші: нововведення фінмоніторингу зобов’язують українців пояснювати походження коштів на покупку квартири

У четвер, 27 серпня, в прес-центрі ІА «Міст-Дніпро» відбувся круглий стіл на тему: «Звідки гроші: нововведення фінмоніторингу зобов’язують українців пояснювати походження коштів на покупку квартири».

У круглому столі взяли участь:

  • президент Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга.
  • депутат Дніпровської міськради, член постійної комісії з питань будівництва та архітектури Олександр Сирота.

Депутат Дніпровської міськради, член постійної комісії з питань будівництва та архітектури Олександр Сирота повідомив, що нововведення фінмоніторингу, які зобов’язують українців пояснювати походження коштів на покупку квартири, – ініціатива очікувана і цілком логічна. За його словами, жодна цивілізована держава не може собі дозволити, щоб тіньовий ринок за обсягом перевищував легальний у будь-якому виді бізнесу.

«Сегодня это выглядит так, что люди, которые хотят осуществить крупную сделку, в первую очередь, по приобретению недвижимости, вынуждены декларировать свои доходы.

Те, кто своевременно этой задачей озаботился, давно нашли решение этому вопросу. Но большая часть покупателей недвижимости оказались в ситуации, когда есть деньги и желание, но нет возможности показать легальный источник дохода», – сказав Сирота.

Найпозитивніше що влада не почала «рубати з плеча» і розуміє важливість функціонування будівельної галузі для міста, країни і бюджету будь-якого рівня », продовжив він.

Президент Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга прокоментував нововведення фінмоніторингу, які зобов’язують покупців перед придбанням квартири декларувати свої доходи. Він також дав прогноз щодо цін на нерухомість: за його словами, вони залишаться стабільними.

«Новшества финмониторинга, которые обьязывают граждан перед покупкой квартиры объяснять происхождение своих доходов, с одной стороны, стимулируют строительство, а с другой – бьют по покупателю требованием мониторить его ресурсы.

Если делать прогнозы касательно цен на рынке недвижимости, то вряд ли они упадут: количество строящейся недвижимости – высоко. И здесь, скорее, не стоимость квадратного метра, а его обслуживание будет расти»,  зазначив Володимир Косюга.

Експерт додав, що для запобігання складнощів з покупкою нерухомості, необхідно, в будь-якому випадку, легалізувати свій дохід. Інакше, ризикуєте отримати відмову в угоді.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: