Зміна адмінтерустрою: у ВР розповіли про динаміку реорганізації в областях

07 січня 2021 о 10:00 - 1812
Зміна адмінтерустрою: у ВР розповіли про динаміку реорганізації в областях

Верховна Рада та уряд ухвалили всі законодавчі та підзаконні акти щодо зміни адміністративно-територіального устрою в країні, проте в областях виникають труднощі з передачею майна.

Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою профільного парламентського комітету, народний депутат від «Слуги народу» Віталій Безгін все ж вважає, що провести всі процедури встигнуть раніше визначеного законодавством терміну – до 1 липня 2021 року. Про це він розповів в коментарі УНН.

«Про зміну адмінтерустрою та реорганізацію – законопроєкт ухвалений, підписаний Президентом, набув чинності. Процес передачі майна триває і відстежується безпосередньо Мінрегіоном. Варто сказати, що в кожній області, в силу тих чи інших обставин, він відбувається з різною динамікою. Вчора (5 січня – ред.) Мінрегіон побудував аналітику щодо передачі майна з районного рівня на рівні громад», – сказав Безгін.

За його словами, багато чого залежить від місцевої влади і роботи адміністрацій.

«Труднощі, вони здебільшого стосуються десь місцевої політики, десь протистояння районних рад з радами громад. Це здебільшого якісь локальні політичні нюанси, а не системні», – додав Безгін.

Окрім того, він вважає, що реорганізацію можна провести раніше, ніж до 1 липня 2021 року, як це вказано в законі.

«Я взагалі вважаю, що маємо встигнути раніше. Історія проста – на  рівні районів у них немає бюджетного забезпечення для того, щоб утримувати це майно», – сказав Безгін.

Додамо, передача громадам комунального майна, яке перебуває в управлінні районних рад і районних державних адміністрацій, має відбутися до 1 липня 2021 року. Таку норму диктує закон №1009-ІХ, ухвалений Верховною Радою 17 листопада 2020 року та підписаний Президентом на початку грудня. Він набув чинності 6 грудня 2020 року.

Нагадаємо, село Єлизаветівка через землю позивається до Дніпропетровської облради.

Поділитися: