Журналісти ЄС назвали росЗМІ відповідальними за війну росії проти України

23 березня 2022 о 15:00 - 3889

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Журналісти ЄС назвали росЗМІ відповідальними за війну росії проти України

Голови журналістських спілок ЄС оприлюднили звернення до російських медіа, в якому закликали не підтримувати нову агресію Кремля проти України.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Текст звернення російською та англійською 22 березня оприлюднила спілка журналістів Литви.

«На вас – працівниках російських ЗМІ, лежить безпосередня й пряма відповідальність за розв’язану путінським режимом чергову війну. Ви довгі роки ігнорували важливий постулат журналістики – перевірку інформації. Ви транслювали брехню з Кремля і на додачу розганяли її градус», – заявили європейські медійники.

Вони згадали російську пропаганду під час агресії росії проти Грузії, а також під час анексії Криму в 2014-му. Після всієї цієї огидної брехні, російські медіа не зупиняються і сьогодні їх аудиторія чує про якихось «нацистів», які існують тільки в маніакальній свідомості однієї кволої боягузливої людинки, яка зачинилася в глибокому бункері навіть від власних спільників.

На думку голів європейських медіа-спілок, попри ймовірні репресії з боку російської влади, у журналістів є можливість відмовитися транслювати пропаганду та почати транслювати те, що відбувається насправді: про війну в Україні, а також про справжню причину введення санкцій.

«Будь ласка, не витрачайте час на марні ток-шоу і розлогі сюжети а-ля «як би нам уникнути санкцій». Говоріть прямо – через що ці санкції були запроваджені. Не вистачає мужності – знову ж, відійдіть убік: візьміть лікарняні, підіть у відпустку, візьміть відпустку без утримання. За пару тинів люди, які залишилися без інформаційного дурману – наодинці з порожніми полицями – самі зроблять потрібні висновки».

Автори звернення застерігають від відповідальності за поширення кремлівської дезінформації, посилаючись на розслідування, яке вже ведеться кримінальним судом у Гаазі за позовом України.

«Полонені російські солдати вже дають свідчення, що були обдурені своїми командирами, а також російським телебаченням і радіо – і це стане достатньою підставою для відкриття кримінальних справ щодо тих, хто був помічений в ефірі та в друку з викладенням брехливих повідомлень від розпалювачів війни», – стверджують європейські журналісти.

Вони повідомили, що такий моніторинг починається з опівночі дня, наступного після оприлюднення цього звернення, та пообіцяли поширення імен тих, хто продовжить «заливати росію потоками фейків».

«Маргарита Симоньян, наприклад, скоро буде оголошена в міжнародний розшук. Вона – перша, але геть не остання. Людство сповна відплатить тим, хто забув уроки Другої світової війни», – застерігають підписанти.

Вони вказують на приклад Ганса Фріче – нацистського пропагандиста, який керував радіо Третього рейху, за що був засуджений до ув’язнення і помер у тюрмі.

«Ваші начальники, віддаючи накази публікувати брехню, не роблять цього у письмовій формі. І коли настане час розплати – вони заявлять, аби пом’якшити власну долю, що ви все це робили з власної волі. Вас зрадять. Як зраджують російські генерали своїх солдат і офіцерів, кидаючи їх напіводягненими та напівголодними напризволяще», – йдеться у зверненні.

Текст підписали:

  • голова Білоруської асоціації журналістів Андрій Бастунець
  • президентка Спілки журналістів Естонії Хелле Тійкмаа
  • голова Національної ради каналів суспільного доступу, Німеччина, доктор Вольфганг Рессманн
  • член правління Спілка журналістів Латвії Імантс Лієпіньш
  • голова правління Латвійської асоціації журналісті Ілля Козіньш
  • голова Спілки журналістів Литви Данюс Радзявічюс
  • голова Польської асоціації журналістів Кшиштоф Сковронський

Раніше «Ліца» повідомляли:

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: