Жовтоводський «СхідГЗК» платить 53 мільйони за перевезення уранової руди

19 січня 2021 о 16:00 - 813
Жовтоводський «СхідГЗК» платить 53 мільйони за перевезення уранової руди

ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», розташований у Жовтих Водах на Дніпропетровщині, заплатить майже 53 млн грн ТОВ «Темп» за перевезення уранової руди спеціалізованим транспортом.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У цьому році з Новокостянтинівської шахти на Інгульську та Смолінську перевезуть 370 тис. тонн уранової руди. Відстань в один бік до шахт становить близько 55 кілометрів.

У липні 2020 року ціна від «Темпу» була 2,53 грн. за тоннокілометр, але в цьому році заплатять 2,55 грн. Тобто ціна угоди всього на 5 тис грн., або 0,01% нижча від очікуваної вартості закупівлі.

Власниками жовтоводського «Темпу» нині є Жанна Григоренко та Анатолій Лісковський.

До 2011 р. з ними частку в фірмі мав Руслан Журило — екс-заступник директора «СхідГЗК». Через кримінальну справу НАБУ, щодо розкрадань у «СхідГЗК» з екс-нардепом Миколою Мартиненком, його відсторонили від посади керівника у ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія». Саме з Журилом раніше була прописана Жанна Григоренко.

Ігор Ведута, який з Русланом Журилом відомий як співзасновники благодійного фонду ім. Віктора Замули «Наше місто», був співвласником «Темпу» від його створення і до 2011 року.

Єдиним конкурентом з нижчою ціною було криворізьке ТОВ «Вайт» власниці ТОВ «Трансбудсервіс-КР» Валентини Кожушної, якою керує кандидат у Дніпропетровську облраду від партії «За майбутнє» Іван Потопа. Фірму відхилили за відсутність ліцензії ДІЯРУ на перевезення радіоактивних матеріалів.

Проте лист ДІЯРУ від 22 травня 2020 року підтвердив, що в Україні ліцензію на перевезення радіоактивних матеріалів мають лише фірма «Темп» і сам «СхідГЗК». Тому «Темп» не має конкуренції з технічних причин.

Відомо, що з вересня 2011 р. «Темп» є фактичним монополістом тендерів «СхідГЗК» на перевезення уранової руди, які він традиційно вигравав у фірми «Гідромонтаж».

Усього «Темп» отримав підрядів на 306,52 млн грн., всі – у «СхідГЗК», окрім двох в «ОГХК».

Поділитися: