Зеленському презентували стартапи в інноваційному парку (фото)

24 жовтня 2020 о 15:00 - 2504

verasta3verasta3


Зеленському презентували стартапи в інноваційному парку (фото)

Президент Володимир Зеленський поспілкувався з молодими підприємцями у першому інноваційному парку в Україні, де працюють компанії, стартапи, дослідницькі лабораторії.

Про це  повідомили в прес-службі Президента.

Як зазначив керівний партнер парку Костянтин Євтушенко, це місце, де створюються умови для розвитку бізнесу у сфері високих технологій та креативних індустрій.

СЕО інноваційного парку Домінік Піоте та представники молодих IT-компаній презентували Главі держави свої продукти та розробки.

Зокрема, Президентові представили «розумні» жалюзі, що акумулюють сонячну енергію та перетворюють її на електрику; нові технології вирощування рослин; виробництво сонячних панелей для зупинок та автомобільних стоянок; тренажери для навчання працівників, що готуються до роботи в небезпечних умовах, та для медиків; електронні сервіси для медицини й пошуку роботи, сервіси, котрі надають онлайн-консультації та допомогу із залученням штучного інтелекту.

Також Зеленський та представники однієї з компаній обговорили можливість налагодження виробництва в Україні електробайків вітчизняної розробки, які наразі виготовляють у Китаї та вже продають у майже 40 країн світу. Електробайк тестує в роботі навіть поліція США.

Крім того, Глава держави поспілкувався з представниками Українського державного фонду стартапів, які розповіли, що за 10 місяців роботи надали гранти 58 стартапам. Було наголошено, що держава та фонд не втручаються у роботу проєкту та не беруть участі в капіталі, а фінансують його на початкових стадіях.

«Я вражений атмосферою. Дякую за цей подих сучасності. Сюди хочеться їхати, приходити й працювати», – сказав Президент після завершення презентацій проєктів.

Глава держави також зазначив, що йому приємно бути серед людей, які здатні продемонструвати й довести, що їхні розробки потрібні та допоможуть людям.

«Мені здається, що це дуже добра філософія: допомагаючи людям, можна заробляти гроші, робити чистий бізнес», – зауважив він.

Зеленський також нагадав, що зараз в Україні активно впроваджується сервіс «Дія» з метою цифровізації всіх послуг, які надає держава.

«Коли я все це побачив, то подумав про те, що живемо ми в дуже цікавий момент: у нас відбулося дві революції, а за цей час паралельно пройшла третя – цифрова революція. Ми розуміємо, що це важливо, тому ми проводимо цифровізацію, впроваджуємо сервіс «Дія» і створили окреме міністерство, бо з самого початку я розумів – якщо ми цього не зробимо, то Україна не заскочить навіть в останній вагон того потяга, який дійсно йде у майбутнє», – додав Глава держави.

Тому, на переконання Президента, важливо, щоб такі компанії запрошували представників влади, урядовців і розповідали їм про свої розробки та озвучували пропозиції.

«Було б добре, якби креативна молодь отримала від держави сигнал про готовність підтримати їхні ідеї, а вони натомість запропонували свої ідеї змін у державі. Тому що дійсно політичні процеси змінювати складно, а ззовні іноді ти бачиш картину краще», – сказав Зеленський.

За даними прес-служби, Костянтин Євтушенко зі свого боку подякував Главі держави та його Офісу, Міністерству цифрової трансформації за увагу до роботи парку та підтримав пропозицію Президента про створення формату, де талановиті фахівці в галузі високих технологій та креативних індустрій мали б можливість донести свої ідеї представникам влади.

Нагадаємо, Зеленський закликав не пошкодувати свого часу 25 жовтня, щоб потім не шкодувати наступні п’ять років».

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: