Зеленський схвалив закон про призов без мобілізації – для реагування на раптову агресію

21 квітня 2021 о 18:00 - 1237

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Зеленський схвалив закон про призов без мобілізації – для реагування на раптову агресію

В Україні тепер можуть закликати на військову службу резервістів в особливий період без оголошення мобілізації. Відповідний закон, який Рада прийняла в кінці березня, підписав президент Володимир Зеленський.

Про це повідомляє ЛІГА.Новини.

Передбачається, що це рішення дозволить оперативно доукомплектувати в/ч навченими бійцями з бойовим досвідом, що “істотно підвищить” їх боєздатність під час раптової військової агресії, і в цілому “стрімко наростить і швидко збільшить бойовий потенціал сил оборони”.

Закон вводить новий вид військової служби – “військова служба за призовом осіб з числа резервістів в особливий період”. Вводиться кримінальна відповідальність за ухилення від призову в період, від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів.

В особливий період на в/с закликатимуть громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та/або зарахованих до військового оперативного резерву.

На закликаних будуть поширюватися ті ж трудові, соціально-правові та освітні гарантії, що і для мобілізованих. Закріплюються гарантії у сприянні працевлаштуванню для молодих людей протягом півроку після припинення такої служби.

Рішення про проведення такого заклику буде приймати верховний головнокомандувач ЗСУ (зараз – Зеленський) за поданням головнокомандувача ЗСУ (зараз – начальник Генштабу Руслан Хомчак). В цьому рішенні будуть визначені категорії резервістів, яких потрібно закликати, завдання, обсяги, терміни і порядок проведення призову, тощо.

Закон також реформує систему військового обліку і діяльність військкоматів за “європейським принципам і підходам”. Передбачається створення на базі військкоматів територіальних центрів комплектування та соцпідтримки. Буде впорядковані питання військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Облік буде проводитися в тому числі за допомогою автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи “Оберіг” (Єдиного держреєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів).

Закон, як вважають його автори, “осучаснює” вимоги до адмінвідповідальності чиновників, резервістів, військовозобов’язаних і призовників за порушення законів про військовий обов’язок,  умисне пошкодження або втрату через необережність військово-облікових документів.

“Лица” також писали:  Захід умиротворяє Путіна, як колись умиротворяв Гітлера.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: