Президент Володимир Зеленський представив послам країн G7 та ЄС шляхи виходу з конституційної кризи та заявив, що до кінця року має бути відновлена кримінальна відповідальність за неправдиві відомості в деклараціях, повернені контрольні функції НАЗК і вирішене питання КСУ.
Про це він розповів під час відеозустрічі з дипломатами за участю керівника Офісу Президента Андрія Єрмака та директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, повідомляє прес-служба глави держави.
«Володимир Зеленський представив конкретні кроки для виходу з конституційної кризи. Серед них – відновлення до кінця року кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях, повернення всіх контрольних функцій до НАЗК і вирішення питання Конституційного Суду», – проінформували в ОП.
Президент наголосив, що категорично не сприймає останні рішення КСУ.
«Я категорично не сприйняв нещодавнє рішення Конституційного Суду щодо скасування частини положень антикорупційного законодавства. Воно фактично «обнулило» всю систему боротьби з корупцією», – сказав Зеленський послам.
Він зазначив, що першочерговим завданням української влади було забезпечити безперервну діяльність антикорупційних органів та відновити роботу системи електронного декларування.
Зеленський нагадав, що нещодавно з цього питання мав детальну розмову з головою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо, який запропонував експертизу комісії у цій складній ситуації.
Окремо Президент зауважив, що перед українською владою стоїть більш стратегічне завдання – реформа судової системи.
«Переконаний, що є нагальна потреба відновити довіру громадян України до судової системи. Саме зараз – найкращий час для реалізації судової реформи», – підкреслив він.
Глава держави розповів, зокрема, що була поновлена робота Комісії з питань правової реформи при ОП, робота якої спрямована на реформування судової влади в Україні.
Також, за його словами, наразі проходять консультації з міжнародними партнерами щодо відповідних законодавчих ініціатив.
У свою чергу посли G7 наголосили, що підтримують зусилля Президента для реалізації судової реформи, яка є ключовим чинником для переходу України на новий рівень євроінтеграції.
Також, за інформацією прес-служби ОП, дипломати повністю підтримали швидку реакцію української влади на рішення КС.
«Сторони погодилися, що потрібно забезпечити процедуру чесного та прозорого відбору нових суддів КСУ», – додали в ОП.
Нагадаємо, Зеленський запевнив, що система е-декларування працюватиме.