Зеленський пообіцяв українцям нові швидкісні поїзди

22 лютого 2021 о 14:45 - 614
Зеленський пообіцяв українцям нові швидкісні поїзди

Президент Володимир Зеленський сьогодні на форумі «Україна 30» анонсував низку амбітних інфраструктурних проектів.

Трансляцію форму можна побачити за посиланням.

«У моїй передвиборчій програмі був дуже важливий пункт «Комфортна країна». Сьогодні я розповім про основні напрямки наших дій заради виконання цієї обіцянки», – зазначив Зеленський.

Серед іншого, Зеленський наголосив, що у рамках проекту «Велике будівництво» мають створити такі пасажирські поїзди, щоб поїздка тривала 3−4 години.

За словами глави держави, з цією метою Крюківський вагонобудівний завод отримав держзамовлення і виготовляє нові пасажирські вагони.

«Сьогодні Крюківський завод має державне замовлення і виготовляє нові пасажирські вагони для залізниці. Крім цього, ми вдосконалюємо існуючі маршрути поїздів Інтерсіті і готуємо нові. Наша мета, щоб залізнична поїздка між містами займала в українців максимум 3−4 години», — запевнив Зеленський.

Президент зазначив, що держава працює над вдосконаленням приміських поїздів.

Запуск нових маршрутів «Інтерсіті» президент представив, як більш якісний підхід до приміського повідомлення. На його думку, це допоможе знизити трафік в містах. Тому першими для розробки таких маршрутів обрані два міста з великою кількістю населення: Дніпро та Харків.

Крім того, Зеленський говорив про нові дороги та національну программу відновлення мостів.

Як повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій, «АТ Укрзалізницю» розділять на окремі компанії і переведуть до державно-приватного партнерства.

Раніше глава «Укрзалізниці» Володимир Жмак повідомляв, що в 2021 році УЗ буде розділена на 4 компанії (вантажоперевезення, пасажирські перевезення, інфраструктура та виробництво), а непрофільні активи (медустанови, санаторії) будуть виставлені на продаж або передані в концесію.

Раніше ми повідомляли: В поїздах «Укрзалізниці» невдовзі з’явиться Wi-Fi.

Поділитися: