Запорізький суд відмінив рішення про визнання російської мови регіональною

06 квітня 2021 о 19:00 - 795
Запорізький суд відмінив рішення про визнання російської мови регіональною

У 2012 році на позачерговій сесії Запорізької облради російська мова в області була визнана регіональною. Тепер, через майже дев’ять років, це рішення скасував Запорізький окружний адмінсуд, визнавши її незаконною і нечинною.

Рішення суду від 24 березня 2021 року було опублікована в Єдиному держреєстрі судових рішень, — повідомив у Facebook  уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Позивачем у справі став заступник голови Запорізької обласної прокуратури — він подав до суду на Запорізьку облраду, щоб скасувати рішення ради, визнавши документ недійсним з 28 серпня 2018 року.

В позовній заяві позивач вказав, що закон, на підставі якого облрада приймала рішення про російською мовою, був визнаний неконституційним ще у лютому 2018 року, після чого місцеві органи самоврядування втратили свої повноваження в мовному питанні.

У відповідь на це в Запорізькій облраді заявили, що прийняте ними в 2012 році рішення не є нормативно-правовим актом, тому що не встановлює ніяких додаткових правил поведінки. І, отже, скасовувати його сенсу немає. В результаті суд встав на сторону прокуратури, скасувавши рішення про регіональний статус російської мови в Запорізькій області.

Рішення було опубліковано 26 березня — тепер у облради є 30 днів для апеляційного оскарження. Якщо апеляція не буде подана — рішення вступить в силу 26 квітня.

Як ми писали раніше, у Дніпрі суд визнав незаконними тарифи на паркування, встановлені місцевою владою.

 

Поділитися: