Закон “про локалізацію” стане важливим стимулом для інвестицій – Філатов

28 травня 2021 о 09:00 - 587

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Закон “про локалізацію” стане важливим стимулом для інвестицій – Філатов

Про це в четвер, 27 травня, заявив мер Дніпра Борис Філатов, виступаючи на відкритті форуму UkraineInvestTalks: Dnipro (UA).

Як “Лица” повідомляли раніше, через приїзд посадовців на цей форум у Дніпрі тимчасово відключили світлофори: місто стоїть у заторах.

Для довыдки: верховній Раді необхідно прийняти законопроект №3739, що передбачає обов’язкову участь українських підприємств у виробництві комплектуючих для зарубіжної машинобудівної продукції, яка закуповується за гроші українського бюджету або держкомпаній.

«Ми повинні розвивати власне виробництво, а не витрачати державні гроші на імпорт. Потрібен законопроект про закріплення умов по місцевої складової при закупівлях машинобудівної продукції», – підкреслив Філатов під час свого виступу на форумі.

Мова йде не лише про виробництво тролейбусів і трамваїв, а й про залізничному машинобудуванні, космічному секторі та житлово-комунального господарства, уточнив мер Дніпра. Філатов також висловив переконання, що такі підприємства Дніпра, як об’єднання «Південмаш», агрегатний завод і конструкторське бюро «Південне» повинні отримати державне оборонне замовлення. За його словами, для розвитку космічної промисловості потрібні довгострокові держпрограми.

«Це нові можливості не тільки для цих легендарних підприємств, але і для приватних розробників космічної техніки – таких, як« Ноосфера », – зазначив Філатов.

Нагадаємо, 21 липня 2020 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №3739 про локалізацію промислового виробництва при закупівлі закордонного обладнання для держкомпаній і держустанов. На думку представників промислових підприємств, остаточне прийняття документа щодо обов’язкового виробництва в Україні частини закуповується за кордоном машинобудівної продукції дасть імпульс залученню масштабних інвестицій в національну економіку.

Як “Лица” писали раніше:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: