За допомогою примітивної корупційної оборудки КП «Дніпроприродресурс» отримало дозвіл на пісок

24 грудня 2020 о 15:20 - 4754

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


За допомогою примітивної корупційної оборудки КП «Дніпроприродресурс» отримало дозвіл на пісок

Представник Територіальної громади села Єлизаветівка Петриківського району, колишній голова сільради Єлизаветівки Максим Голосной хоче хочете привернути увагу правоохоронних органів до «корупційної схеми, коли представники Державної служби геології та надр України, всупереч інтересам служби, в інтересах третіх осіб надають дозвіл на геологорозвідку».

Про це активіст повідомив на пресконференції «Під Дніпром намагаються відновити скандальний видобуток піску» в ІА «Інформатор».

На питання, в чому полягає скандальність видобутку, Максим Голосной пояснив, що дозвіл на геологорозвідку отриманий за допомогою афери.

Він розказав:

«Протягом останніх декількох років Комунальне підприємство «Дніпроприродресурс» намагалося отримати погодження на геологічне вивчення піску Сотничанської ділянки, яка знаходиться на території Єлизаветівської сільської ради за межами населеного пункту.

Більше п’яти разів зверталися до Єлизаветівської сільської ради представники цього підприємства – і отримували відмову. В зв’язку з тим, що їхня діяльність не відповідає інтересам територіальної громади.

Була низка судових процесів, які закінчилися на користь органу місцевого самоврядування. Який довів свою позицію з приводу того, що якщо щось не влаштовує територіальну громаду, не відповідає її інтересам, то ніхто ніякої діяльності вести не буде.

І ось в жовтні місяці вже 20-го року ми дізнаємося з сайту Державної служби геології та надр України про те, що надано дозвіл на геологорозвідку по Сотничанській ділянці, яка знаходиться на території Єлизаветівської сільської ради Петриківського району.

Здивуванню нашому не було меж».

Нагадаємо, як повідомляли «Лица», КП «Дніпроприродресурс» у 2017 році почало видобуток піску на Сотницькій ділянці. Тодішній в.о. директора КП Борис Грешних стверджував, що весь видобутий пісок був перевезений для утилізації, як неякісний, на смітник у м. Дніпро.

Сільрада Єлизаветівки через суд заборонила «Дніпроприродресурсу» ігнорувати місцеву територіальну громаду.

Виступ представника «Дніпроприродресурсу» у Третьому апеляційному адміністративному суді

 

Після того, як у жовтні 2020р. у Єлизаветівській сільській раді дізналися про дозвіл на геологорозвідку для КП «Дніпроприродресурс» від Держгеонадра, направили, і направляють регулярно дотепер, запити та листи на адресу голови Державної служби геології та надр України.

Зазначають, за словами представника тергромади, наступне: Єлизаветівська сільська рада, на території якої розташована ділянка Сотницька, не отримувала впродовж 2020 року запитів на погодження від Держгеонадра або від КП «Дніпроприродресурс» Дніпропетровської обласної ради з метою геологічного вивчення корисних копалин місцевого значення на ділянці «Сотничанська ділянка», яка відноситься до території Єлизаветівської сільської ради.

«Тобто, ми почали задавати питання: «Шановні, а яким чином без врахування думки територіальної громади Держгеонадра надає дозвіл?» – пояснює Максим Голосний.

Чиновники відповіли, що Єлизаветівська сільська рада та Петриківська районна рада Петриківського району Дніпропетровської області надали так звану «мовчазну згоду» на геологорозвідку корисних копалень, не відповівши на листи, які надіслав «Дніпроприродресурс».

«Афера у тому, що ніякі листи до Єлизаветівської сільської ради та до Петриківської районної ради не надходили», – каже представник тергромади.

Дозвіл на геологорозвідку Сотницької ділянки (повний договір – за цим посиланням)

 

Він вважає, що цією аферою мають зайнятися Державне бюро розслідувань, Генеральна прокуратура України, інші правоохоронні органи.

«Тому що це є показова корупційна схема, коли представники Держгеонадра України, всупереч інтересам служби, в інтересах третіх осіб надають дозвіл на геологорозвідку по ділянці всупереч діючому законодавству», – наполягає екс голова сільради.

На питання, чим може заважати селу видобуток піску, Голосний пояснює:

«З початком цієї деструктивної діяльності, – вже намагалися не один раз розпочати там видобуток піску, – збіг або не збіг: рівень ґрунтових вод, рівень води у колодязях звичайних побутових мешканців Єлизаветівки різко падав.

Тобто ніхто не прораховує комплексне навантаження на інфраструктуру, саме на водні горизонти, які є на території Єлизаветівської сільської ради. Ми маємо низку потужних підприємств, які використовують для задоволення власних потреб водні горизонти. Є принцип сполучених посудин. Коли без врахування комплексного навантаження почати рити кілометровий котлован, – і, за їхнім планом, близько двадцяти років його там планують рити, – то ми отримаємо те, що в нас не буде води.

Єлизаветівці навчені тим, що коли з’явилося Блакитне озеро, штучно створене, тоді зникли всі копанки, зникли всі маленькі озера на території Єлизаветівської сільської ради. І вперше люди перестали користуватися колодязями, а почали використовувати свердловини.

Тобто жителі Єлизаветівки знають, до чого призводить риття котлованів для видобутку піску. Тому що Блакитне озеро – первинно, за радянських часів, це був кар’єр для  видобутку піску для намиву лівобережної частини міста Кам’янське».

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: