З АМКУ звільнився чиновник, який виграв суд у ТОВ братів Дубинських

22 липня 2021 о 15:55 - 3057

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


З АМКУ звільнився чиновник, який виграв суд у ТОВ братів Дубинських

Антимонопольний комітет досі не покарав ці ТОВ, які спотворювали результати торгів у ProZorro.

Південно-східне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України відмовилося стягувати штрафи з фірм братів Дубинських, які вели антиконкурентні узгоджені дії.

Такий висновок можна зробити з відповіді на інформаційний запит газети «Лица».

На питання, чи сплатили штрафи ТОВ «Комунальник» (код 39068134) та ТОВ «Будмакс-Компані» (код 39091713), голова Відділення Мельник Дмитро Михайлович повідомив:

«Станом на момент надання відповіді на Ваш запит у Відділення відсутня інформація щодо сплати Товариством з обмеженою відповідальністю «Комунальник» та Товариством з обмеженою відповідальністю  «Будмакс-Компані» штрафів за рішенням адміністративної колегії Відділення №54/33-р/к від 17.08.2020».

Причину несплати штрафів чиновник відмовився назвати, тому що

«Відділення не є розпорядником інформації щодо причин неперерахування штрафу Товариством з обмеженою відповідальністю «Комунальник» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Будмакс-Компані».

Нагадаємо, у квітні-2021 начальник Відділу організаційної роботи Південно-східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Дубич Іван Іванович виграв у суді спір з  вищеназваними ТОВ братів Дубинських, які відмовилися сплачувати штрафи за антиконкурентні узгоджені дії.

Рішення вступило в законну силу 15.04.2021.

Іван Дубич звільнився 02.07.2021.

ТОВ «Комунальник» та ТОВ «Будмакс-Компані» зобов’язані сплатити по 680 тис. гривень штрафу кожне.

Ці фірми у 2017-2018 роках спотворили результати 10-ти торгів на закупівлю робіт, замовником яких був Департамент капітального будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації. В результаті «перемог» у торгах в ProZorro:

«Комунальник» отримав 515,1 млн грн бюджетних коштів,

«Будмакс-Компані» – 509,9 млн грн.

Судам представники компаній обґрунтовували те, що вони входили в ProZorro та КБ «Приватбанк» з однакових IP-адрес орендуванням різних нежитлових приміщень в одних і тих самих будівлях по вул. Центральній, 2/4 та вул. Столярова, 3-А в м. Дніпро.

По-друге, ТОВ «Комунальник» та ТОВ «Будмакс-Компані» здійснювали завантаження документів та приймали участь у закупівлях в один і той самий проміжок часу.

«По-третє, ТОВ «Будмакс-Компані» визначає початкову пропозицію нижчою, ніж ТОВ «Комунальник». У ході аукціону ТОВ «Комунальник» знижує свою ціну, але розмір такого зниження не дозволяє йому стати переможцем. Відповідач (Іван Дубич – авт.) зауважує, що в усіх закупівлях завжди переможцем стає ТОВ «Будмакс-Компані», що можливе завдяки особливостям цінової поведінки ТОВ «Комунальник», характерної для технічного учасника, який забезпечує перемогу іншому учаснику з мінімальними витратами останнього», – йдеться в рішенні суду.

По-четверте, в усіх закупівлях була вимога щодо надання оригіналу електронної банківської гарантії, як засобу забезпечення учасником тендерної пропозиції, однак ТОВ «Комунальник» жодного разу не надав відповідний документ.

Раніше «Лица» писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: