З 21 листопада в Україні будуть штрафувати за відсутність маски

21 листопада 2020 о 16:00 - 4547

verasta3verasta3


З 21 листопада в Україні будуть штрафувати за відсутність маски

Українцям загрожує штраф за перебування в громадських місцях і транспорті без масок. Відповідний закон підписав Президент України Володимир Зеленський. Документ опублікували в газеті Верховної Ради України 20 листопада.

Він вступає в силу з суботи, 21 листопада.

Суть закону в тому, що він доповнює статтю 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тепер в ній з’явилася друга частина, яка передбачає накладення штрафу за перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, зокрема виготовлених самостійно. Розмір штрафу становить від 170 до 250 гривень.

Правоохоронці пояснили, як вони планують контролювати виконання цього закону. Так, глава Національної поліції України Ігор Клименко повідомив, що поліцейські будуть діяти превентивно.

«Згідно з нововведеннями, поліцейські тепер можуть не тільки складати адміністративні протоколи за порушення карантину, а й на місці приймати рішення щодо фізичних осіб, які перебувають в громадських будівлях або транспорті без одягнених масок або респіраторів. Але в першу чергу вони будуть діяти превентивно, тобто спочатку зроблять зауваження. І тільки в разі відмови будуть документувати дії правопорушника», – розповів він.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині коронавірус б’є рекорди.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: