Яких платників податків з недоїмкою чекають до 31 серпня у центрах платників

29 серпня 2020 о 18:25 - 8433
Яких платників податків з недоїмкою чекають до 31 серпня у центрах платників

Податківці нагадують підприємцям-«загальносистемникам» та «незалежникам» про можливість позбавитись недоплати із єдиного внеску.

Списати заборгованість можна завдяки Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» і до 31 серпня.

Про це розповіла в заступниця начальника управління податків і зборів Державної податкової служби Дніпропетровської області Неля Добросовісна, передає 34.ua.

«13 травня 2020 року було прийнято Закон України № 592, який вступив в дію з 03 червня 2020 року. Цим законом надана можливість списати суми недоїмки, нараховані з 01 січня 2017 року до 03 червня 2020 року та суми штрафів та пені, які обраховані на ці суми недоїмки.

Сюди підпадають лише дві категорії платників:

  • підприємці – фізичні особи, які перебувають на загальній системі оподаткування,
  • особи, які займаються незалежною професійною діяльністю: адвокати, нотаріуси, арбітражні керуючі», – сказала Неля Добросовісна.

Також вона розповіла про умови списання заборгованості з єдиного внеску:

«Передбачено цим законом декілька умов, необхідних для списання недоїмки суми єдиного соціального внеску.

Особи, які перебувають на загальній системі оподаткування, повинні в першу чергу надати відомості до державного реєстратора про ліквідацію цієї підприємницької діяльності; подати заяву про списання цих сум недоїмки, штрафів та пені по єдиному соціальному внеску, надати податкову звітність по єдиному внеску за період з 01 січня 2017 року до моменту ліквідації. І це прі умові, що за цей же період – з 01 січня 2017-го по момент ліквідації ФОП – фізична особа не провадила підприємницьку діяльність.

Особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, повинні також подати заяву про списання цієї суми: недоїмки, штрафів та пені, якщо вони обраховувалися. Подання обов’язкове про зняття з обліку як платника єдиного внеску за формою 7 ЄСВ, Також – звітність  з 01 січня 2017-го до моменту ліквідації. І – при умові, що відсутня діяльність була».

Законом передбачений 90-дений строк подання заяв і всіх відомостей, документів до податкового органу та до державного реєстратора. Цей 90-дений строк спливає 31 серпня 2020 року.

«Не втрачайте час, звертайтеся до центрів платників податків! Ми організовуємо роботу і в вихідні дні 29, 30 серпня з 09:00 до 14:00. Тому просимо завітати і надати всі необхідні документи на списання заборгованості», – закликала працівниця податкової служби.

Поділитися: