Який корпоративний податок в Україні та Європі

12 квітня 2021 о 16:30 - 1042

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Який корпоративний податок в Україні та Європі

Країни ЄС та європейського континенту вимагають від підприємств сплати податку на прибуток. Проте він суттєво відрізняється за країнами.

Про це повідомляє Вusiness.24.

Наприклад, Португалія має найвищу податкову ставку на прибуток підприємств серед європейських країн-членів ОЕСР (Організації економічного співробітництва та розвитку) – 31,5%. Підприємці Німеччині також платять доволі високий податок у розмірі 29,9%. У Франції навпаки, дещо нижчий податок — 28,4%.

Найнижчою ж ставкою признано вважати податкову ставку Угорщини – всього 9% від прибутку. Ірландські бізнесмени платять до казни трошки більше — 12,5%. Бізнес, який працює у Литві, сплачує 15% корпоративного податку.

У середньому європейські країни-члени ОЕСР стягують 21,7% податку на прибуток підприємств. У світі цей податок сягає 23,9%.  А в Україні – 18%.

Наразі ж у цивілізованому світі існує тенденція до зниження податку. Ще 20 років тому у Європі середній податок був значно вищий – понад 30%. Проте пандемія коронавірусу може все змінити.

Та вже змінює, адже нещодавно МВФ закликав ввести “податок солідарності” для компаній, які отримали додаткові прибутки під час пандемії.

А ось у США розглядають підвищення ставки корпоративного податку, щоб профінансувати пакет стимулів на 2 трильйони доларів.

Раніше ми повідомляли про те, що світові ціни на харчові продукти виросли до найвищого рівня з 2014 року.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: