Які перспективи очікують Україну в разі виробництва власної вакцини від COVID-19

01 січня 2021 о 10:00 - 879

verasta3verasta3


Які перспективи очікують Україну в разі виробництва власної вакцини від COVID-19

Кожна країна, у якої є вакцина від COVID-19, передусім буде працювати над забезпеченням власного населення. При цьому розробка української вакцини зробить країну незалежною від виробників вакцин країн-партнерів.

Окрім того, вона має великий експортний потенціал і здатна дати Україні престижну позицію у світовій сфері громадської охорони здоров’я.

Про це в інтерв’ю УНН повідомив професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт у сфері охорони здоров’я і епідеміології та президент компанії DiaPrep System Inc. Михайло Фаворов.

«Зрозумійте, навіть якщо країни можуть виробити 30 млн доз на рік в Америці, країна-то – 300 млн людей. І, звичайно, політика вакцинації в Америці дуже важлива: прищеплювати всіх, хворів чи ні – не важливо. У деяких випадках антитіла виробляються недостатньо, значить вакцинувати треба всіх, навіть тих, у кого є антитіла слабкі. Таким чином, звичайно, важко очікувати, що компанії-виробники не будуть перш за все задовольняти потреби власної країни», – розповів він.

Фаворов також підкреслив, що з часом ринок вакцин буде насичуватися і кількість вакцин зростати, але, разом з тим, не кожна країна дійшла до такого етапу розробки кандидата, як Україна.

«Звичайно, з часом будь-яких вакцин стане більше, їх можна буде отримати за системою міжнародної кооперації. Але, з іншого боку, дуже мало країн має стан, близький до українського кандидата в вакцини. Усім ще досить далеко до завершення того етапу, який був уже з української вакциною пройдений. Навіть якщо вакцина буде готова через 8-12 місяців в Україні від моменту фінансування, то все одно буде багато споживачів, і ця вакцина має перспективи стати важливою експортною складової для країни», – упевнений Фаворов.

За словами епідеміолога, кожна країна буде вирішувати питання з вакцинами в міру своїх можливостей, але власна вакцина дала б Україні престижне становище в усьому світі, адже володіє величезним експортним потенціалом.

«Кожна країна вирішує питання самостійно і в своєму напрямку. Звичайно, краще мати українську вакцину, розроблену українськими вченими і фахівцями. Це дало б престижну позицію в світі громадської охорони здоров’я, молекулярної біології, біотехнології в цілому, тим більше, що основа для цього є. Це не з «нуля» починати», – підсумував він.

Михайло Фаворов повідомив, що український кандидат у вакцини зберігає 100% ефективності при будь-якій мутації коронавірусу.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що Міністерство охорони здоров’я за підтримки Президента Зеленського почало процес відновлення інституту вакцин в Україні.

Нагадаємо, за словами Степанова, наприкінці І кварталу, або на початку ІІ кварталу 2021 року українці отримають 8 мільйонів доз вакцин COVAX.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: