Олег Устенко: Якби не олігархи, ВВП України був би в межах 400 мільярдів доларів

23 квітня 2021 о 17:00 - 562
Олег Устенко: Якби не олігархи, ВВП України був би в межах 400 мільярдів доларів

Радник глави держави з питань економіки Олег Устенко запевняє, що Президент Зеленський бореться не з конкретними олігархами, а з усією системою. Мета цього — створити однакові і сприятливі умови для ведення бізнесу.

Про це повідомляє Офіс Президента.

Устенко вважає, що саме олігархи зупиняють розвиток економіки, адже їм не потрібна конкуренція. Це створює в економіці  високий рівень монополізму.

«У моєму розумінні, якби не така консервація, яка відбувалась у питанні олігархату, ми б давно отримали ВВП України не 165 мільярдів доларів, як у минулому році, а в межах 400 мільярдів доларів», — наголосив Олег Устенко.

Завдяки зменшенню впливу монополій, Україна може отримати стале зростання ВВП. Це б вирішило проблеми з трудовою міграцією та низьким рівнем доходів.

«Україна — держава з колосальним рівнем тіньової економіки, який, за різними оцінками, коливається від 25% до 50%. Це означає, що як мінімум близько 40−45 мільярдів доларів перебуває „в тіні“ щорічно», — пояснив радник глави держави.

У власності держави надто багато збиткових компаній, але водночас їхній топменеджмент отримує високі зарплати. Отож є потреба у демонополізації та розвитку конкуренції.

Одне з пріоритетних питань — проведення приватизації в банківському секторі. На думку Устенка, державні банки, які раніше були націоналізовані, потрібно продавати. Але тільки якщо є ефективний інвестор.

«Це було б правильним рішенням не тільки тому, що повернемо кошти платників податків, але й зможемо перегорнути огидну сторінку нашої історії та зможемо констатувати, що вже не 50% українського банківського сектору контролюється державою», — сказав Устенко.

Радник президента наголосив, що державі нема чого робити в бізнесі, який зі старту заточений під приватний сектор. Роль держави інша — у регулюванні та створенні умов.

«Лица» також писали: Зеленський схвалив закон про призов без мобілізації — для реагування на раптову агресію.

Поділитися: