Як влада Дніпра платить мільйони за благосну картинку про себе від кишенькових соціологів (відео)

20 серпня 2021 о 10:20 - 55488

EditorEditor


Як влада Дніпра платить мільйони за благосну картинку про себе від кишенькових соціологів (відео)

Чергове дослідження проводив такий собі Консалтинг Центр, засновником якого є особистий політтехнолог і піарник Філатова та Корбана Дмитро Касьянов.

На сайті Консалтинг Центру вказано, що вони займаються маркетинговими дослідженнями та піар-проєктами на замовлення. Згадується там і соціологія, але – увага! – жодного відкритого соцопитування там не оприлюднено. Втім, це не завадило нашій міській раді замовити у них соціологію і заплатити за це – знаєте скільки? Якихось трошки більше півмільйона – 608 тисяч 500 гривень!

Зауважте, наших з вами гривень. Але понад півмільйона за соцопитування, в якому все благосно і просто таки зашибись – можемо собі дозволити.

Але це ще не все. За роки Філатова ТОВ Консалтинг Центр його особистого політтехнолога виграло – тільки не падайте –
19 тендерів, оголошених міськрадою Дніпра, на загальну суму – тільки не падайте ще раз – 12 289 109 грн.
Наших з вами мільйонів гривень, витрачених на загалом-то бездарний піар Філатова його особистим піарником.

Причому, це не лише піар. Це ще й можливість розплатитись за нього не із своєї кишені – а за наш з вами рахунок. Тому що ці лохи – тобто ми з вами – просто дозволяємо це Борису Альбертовичу, Геннадію Олеговичу та їхній Пропозиції, яка проголосує за все, що накажуть їхні місцеві фюрери.

Про маніпуляції, які можуть бути не очевидними широкій неіскушонній аудиторії.

Найголовніший меседж: 59% дніпрян задоволені станом справ у місті. З чого зроблений такий висновок? Питання, яке в опитуванні задавали містянам, звучить так: Скажіть, будь ласка, наскільки ви задоволені життям у Вашому місті? Одразу: для соціологічного опитування це надто широке формулювання. Ібо не зрозуміло – що мається на увазі? Що я задоволений тим, що живу у своєму місті Дніпрі, а не в якому-небудь Мухосранську? – да, я цим задоволений. Що я задоволений, що я взагалі живу – да, при всіх негараздах і бажанні щось покращити – я своїм життям задоволений. Тому що я живу – і мені це в принципі подобається. А головне – в цьому питанні йдеться про мене, а не про те, як я оцінюю дії влади і стан справ у місті.

А який висновок роблять автори публікації? Що більшість дніпрян задоволені станом справ у місті та, відповідно, діями влади – хоча про це у початковому питанні взагалі не йдеться! Це класична маніпуляція, побудована на підміні понять.
Далі. Понад 70% дніпрян, як стверджуює опитування, задоволені рівнем комунальних послуг. Дивимось, що це за послуги: вивезення сміття, водовідведення і водопостачання, теплопостачання, утримання будинків і територій, ремонт дахів, ремонти під’їздів і ліфтів. До речі, від пункту до пункту показники задоволеності зменшуються – але в цілому картинка благосна.

А тепер давайте уявимо, якою б була ця картинка, якби автори опитування включили до списку основні для мегаполісу комунальні послуги, які до опублікованого списку чомусь не увійшли. Наприклад – транспортні послуги. Ви – задоволені якістю транспортних послуг у Дніпрі? Запитайте себе, коли будете паритись у маршрутці, попередньо попарившись на зупинці. А як вам якість медичних послуг, котрі надають медичні комунальні заклади нашого міста? Згадайте про це питання, коли підете до міської поліклініки чи опинитесь і міській лікарні. А як вам якість освітніх послуг у Дніпрі? Запитайте про це у першокласників та їхніх батьків, котрим цього року міська влада влаштувала біганину з перешкодами вигаданої реформи, хоча ніхто її до цього не спонукав. І вже зовсім в опитуванні не згадується про головне – про ціну, за якими надаються ці послуги. Тобто, про тарифи. Ви задоволені тарифами? Звісно, тими, за які відповідає міська влада.

Але ці ключові для міста послуги до повного списку так і не увійшли. Інакше загальна картинка була б далеко не такою благосною. Та і чи потрібно це міській владі? Ну справді, не для того ж вона забашляла понад півмільйона на замовну соціологію.
Далі. Ще одна перемога, яку гордо демонструє міська влада на основі соцопитування: понад 70 % жителів Дніпра вважають, що за останній рік у сфері благоустрою міста відбулось покращення.

На яких показниках базується цей висновок? Облаштування зелених зон і місць відпочинку, прибирання вулиць, дитячі майданчики, ну і моє улюблене: боротьба з МАФами і зовнішньою рекламою. Питання на засипку: чого не вистачає?
А дороги? Дороги де? Це найголовніший показник благоустрою для мегаполісу. Ви задоволені нашими дорогами? А ливнівки? У нас що не дощ – то потоп. Ви давно плавали посеред міста? А заміна застарілих мереж тепло-водопостачання, через які втрачається мінімум половина оплаченого нами в тарифах ресурсу? А спиляні за роки Філатова тисячі здорових дерев – це теж благоустрій міста?

Ось які найголовніші для міста показники щодо благоустрою! Але вони чомусь не увійшли у список. Зате ми, типу, задоволені зонами відпочинку з новими небезпечними фонтанами і боротьбою з МАФами і зовнішньою рекламою – ось чого, на думку авторів опитування, нам не вистачає у житті.

Такі соцопитування робляться не для того, щоб дати об’єктивну картину і визначити проблеми. Такі опитування робляться, щоб намалювати нам благосну картинку і показати, як нам пощастило із владою. Ібо ясний же пень, що нам пощастило, просто таки пощастило жити під осяйною величчю богоізбранного мера, нашого великого будівельника, заслуженого святого і почесного папи римського.

А хочете наостанок об’єктивну картинку по соціології від незацікавленої сторони? Іх єсть у мєня.

Свіжі дані Держстату. На початок червня цього року кількість жителів Дніпра склала 975 246 осіб. Порівняно з з січнем цього року – тобто лише за 6 місяців – нас стало менше на 5 702 бойових одиниці.

Не кажучи, що за роки Філатова Дніпро впевнено втратив статус мільйонника – так ми ще й дохнемо, елементарно дохнемо. Ще раз: мінус 5 702 дніпрян за півроку.

Це, мабуть тому, що ми задоволені станом справ і рівнем благоустрою. Це тому, що ми космічна, культурна і ще хто зна яка столиця. Це тому, що до нас просто таки звідусіль ллються інвестиції.

Мінус 5702 дніпрян лише за півроку. З міста виїхали лише 298, інші майже п’ять з половиною тисяч просто померли. Вочевидь тому, що за даними карманної соціології в нашому місті так хочеться жити.

Влад Войцеховський

Новий випуск Вечірній гондурас з Владом Войцеховським:

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: