Як українці голосуватимуть на виборах: без маски пустять, але випишуть штраф

04 жовтня 2020 о 11:58 - 2884

verasta3verasta3


Як українці голосуватимуть на виборах: без маски пустять, але випишуть штраф

На місцевих виборах в Україні громадян будуть штрафувати за порушення карантинних заходів на виборчих дільницях. При цьому будуть передбачені спеціальні кабінки для тих, у кого є ознаки гострої респіраторно- вірусної інфекції.

Про це розповів під час круглого столу на тему «Місцеві вибори-2020 і COVID-19» головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.

Він зазначив, що на вході в приміщення виборчих дільниць люди повинні будуть заходити в масках.

На вході будуть міряти температуру, можна буде обробити руки антисептиком, а в черзі до столів – не більше трьох осіб з дотриманням дистанції.

 «Це вимога сьогоднішніх умов, сьогоднішніх реалій роботи в умовах карантину. В разі, якщо людина відмовляється одягнути маску на рот і ніс, то його все одно потрібно допустити до здійснення свого виборчого права, але по такому процесу, як і людини з ознаками ГРВІ. Однак після здійснення свого виборчого права, людина без маски повинна нести адміністративну відповідальність за порушення чинного законодавства, відвідуючи громадську будівлю, якою є виборча дільниця», – сказав Ляшко і додав, що поліція тут же складе на порушника адмінпротокол.

Нагадаємо, що згідно із законодавством, штраф за неносіння маски в громадському місці становить від 170 до 225 грн. Також чиновник МОЗ пояснив, як будуть голосувати люди з симптомами ГРВІ.

«Така людина повинна голосувати в окремій кабінці за окремим маршрутом. Всіх присутніх в приміщенні виборчої дільниці сповіщають про те, що є людина з симптомами застуди, щоб була дотримана фізична дистанція, не було контакту ближче півтора метри», – підкреслив санлікар.

Нагадаємо, Уряд затвердив протиепідемічні заходи під час проведення виборів.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: