Як у Польщі рятують підприємців від коронавірусної кризи

29 листопада 2020 о 15:25 - 2060

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Як у Польщі рятують підприємців від коронавірусної кризи

Загалом на підтримку бізнесу під час весняного повного локдауну, який тривав у Польщі декілька тижнів, тамтешній уряд витратив 38 мільярдів євро.

Про це повідомив «Лицам» спеціальний кореспондент в Україні бюлетеня Центробанку Польської Республіки Міхал Козак.

«У Польщі весною був повний локдаун, тривав декілька тижнів. На відміну від України, польський уряд реально потурбувався про підприємців, про робітників. Звичайно, було складно, але не так складно, як тут.

Сума фінансової підтримки, – в Україні вона може здатися нечуваною, тому що це 150 мільярдів злотих. Це в перерахунку на євро – 38 мільярдів євро. Їх польський уряд роздав підприємствам, які вимушені були закритися.

Частково було дозволено не сплачувати єдиний соціальний внесок в пенсійний фонд Польщі.

Якщо підприємство повідомляло, що в нього впав продаж на 40% і більше, йому компенсував уряд всі втрати», – повідомив журналіст.

За його словами, у сусідній з нами державі активно обговорюється, які вимоги та послаблення у зв’язку з пандемією COVID-19 можуть бути застосовані до крамниць, салонів краси, фітнес-клубів, басейнів тощо. Наприклад, наразі активна дискусія, чи справедливою була фінансова підтримка артистів.

«Ще два тижні тому широко обговорювалася тема підтримки для артистів. Тому що вони сильно втратили, їм заборонили масові імпрези (імпреза – будь-який відносно масовий, зазвичай культурний, захід – ред.) всі, всі концерти повідміняли.

І почалося обговорення, бо вийшло так, що люди отримали величезні кошти (держпідтримки – ред.), і деякі дуже-дуже схвилювалися: «Як це так, людині дали мільйон злотих! Це 250 тисяч доларів. За що?!». Тут інший артист отримав тисячу євро, а цьому дали стільки.

Але все через те, що міністерство, – можливо, невірно, можливо вірно, є тема для обговорень, – зробило так: «Скільки ти втратив? Ми тобі відсоток компенсуємо». Тому найвідоміші, в яких десятки концертів на місяць і які заробляли більше, природньо, більше й втратили. І їм ці сотні тисяч компенсували», – пояснює Міхал Козак.

Зараз в Польщі обговорюють, чи дозволити школярам їхати на новорічні канікули у гори чи ні, а також чи вся країна в один період піде на зимові канікули або розтягнути їх у часі, давши окремим верствам окремі періоди канікул.

Також польський журналіст розповів, як уряд підтримував туризм влітку: 10 мільйонів людей отримали «Бонд туристичний», яким можна було заплатити за відпочинок та харчування на території польських прибалтійських курортів.

Він сказав:

«Влітку роздавали гроші людям, лише б вони проводили відпустку всередині Польщі. Жили у польських готелях, у польські ресторани ходити на морі (Балтійському – ред.). В якості підтримки цієї сфери діяльності, яка піддалася першому удару, коли був локдаун весною. Щоб вони трошки вийшли у «плюс».

10 мільйонів людей скористалися. А чого ж не скористатися, якщо держава дає? Це називалося «Бонд туристичний».

Нагадаємо, в Україні підтримка громадян та бізнесу під час весняного локдауну була визначена Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)».

Фото анонса – фрагмент вистави польського театру «Мамро»

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: