Як перевірити свої платіжки за опалення і зажадати перерахунку

22 березня 2021 о 07:15 - 574
Як перевірити свої платіжки за опалення і зажадати перерахунку

Якщо протягом місяця після останньої платіжки за теплопостачання у опалювальний сезон вам не надійшов перерахунок, ви маєте право самостійно зробити розрахунки і пред’являти свої претензії.

Про це розповідає у влозі активістка Ірина Дейнеко.

«Своє розслідування по платіжках я почала два роки тому, і виявила дуже багато цікавих фактів. Я перевірила тоді біля тисячі платіжок по 11-ти будинках на ж/м Придніпровськ і зрозуміла, що вірити нікому не можна, все треба перевіряти», – каже вона.

 

Ірина Дейнеко пояснює, чому українці отримують різні платіжки за опалення за однакові «метри» – різні на суми від 500 гривень до 7 тисяч грн.

Розрахунки активістки ґрунтуються на законодавчій базі у цьому питанні – Постанові Кабміну України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення».

Правила регулирують відносини між постачальником тепла та споживачем.

«Тут все залежить від активності мешканців. І ви повинні розуміти, що крім вас цього ніхто не зробить», – каже Ірина Дейнеко про перерахунок споживачами сум за тепло.

Нагадаємо, у квітні 2018 року «Лица» опублікували статтю про масові «помилки» теплопостачальників у платіжках для населення: «Імовірність викриття близька до нуля».

Поділитися: