Усі 28 територіальні виборчі комісї для місцевих виборів 25 жовтня на Дніпропетровщині – сформовані

13 серпня 2020 о 08:15 - 14189

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Усі 28 територіальні виборчі комісї для місцевих виборів 25 жовтня на Дніпропетровщині – сформовані

У дніпропетровських ТВК присутні представники 62 політичних сил.

Про це повідомляють представники Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській області.

Найбільше своїх представників у складі ТВК області має партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 64. Трохи менше – «Європейська солідарність» (61), «Опозиційна платформа – За життя» (60) та «Слуга народу»(59).

Найменшу – партії «Справедливість», «Єдність», «Партія миру та розвитку», «Національний корпус», «Час змін», «Соціал-демократична партія України», «Соціальна справедливість», «Народний союз», «Партія єдності», «Спільна справа», «Єдина альтернатива», «Громадська сила», «Сила і честь», «Республіка», «Нові обличчя», «Єдина країна» – по одному члену комісії.

Більшість партій представлені в середньому 2-5 членами ТВК.

«Серед переліку політичних партій зустрічаються досить незвичні для Дніпропетровщини, як-от «Патріоти Волині» чи «Наш дім – Одеса», – інформує ОПОРА.

У керівному складі обласних ТВК представлені 18 політичних сил: Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Європейська солідарність», «Опозиційна платформа – За життя», «Слуга народу», «Солідарність жінок України», «Нова політика», «Голос», «Наш край», «Блок Вілкула «Українська перспектива», «Ліберальна партія України», «Соціальна реконструкція», «Лібертаріанська партія 5.10», «Команда Дніпра», «Партія розвитку громад», «За майбутнє», «Українська стратегія Гройсмана», «Пропозиція», «Партія Народний порядок».

Найбільша кількість голів комісії ТВК у партій Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» та «Слуга народу» – по 5 осіб. Разом з тим, «Батьківщина» також представлена найбільшою кількістю заступників голів комісій – 5. Відповідно, «Слуга народу» має 5 секретарів комісій.

Загалом до складу 28-ми територіальних виборчих комісій, які створені на Дніпропетровщині, входять 504 осіби.

«Всі ТВК повністю сформовані, подекуди навіть з перебором. Наприклад, загальна кількість членів Нікопольської та Павлоградської районних територіальних виборчих комісій Дніпропетровської області склала по 19 осіб.

Натомість, відповідно до ч.1 статті 203 Виборчого кодексу України, їх має бути не більше 18. (Стаття 203. Порядок формування складу територіальних виборчих комісій. 1. Склад територіальних виборчих комісій формується за поданнями зареєстрованих у встановленому законом порядку місцевих організацій політичних партій у кількості не менше дев’яти і не більше вісімнадцяти осіб.)

Виявилося, що у додатках до постанови Центральної виборчої комісії від 10 серпня 2020 року №172 деякі прізвища були надруковані двічі, тобто, є підстави вважати це технічними помилками», – пишуть спостерігачі.

Щодо гендерного розподілу, то серед 504 осіб – 154 чоловіка і 350 жінок. У керівному складі територіальних виборчих округів Дніпропетровщини також переважають жінки – 51 особа та 33 чоловіка.

Ч. 1 ст. 203 Виборчого кодексу передбачає, що склад територіальних виборчих комісій формується за поданнями зареєстрованих у встановленому законом порядку місцевих організацій політичних партій у кількості не менше дев’яти і не більше вісімнадцяти осіб. Центральна виборча комісія формує склад обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (крім міст в Автономній Республіці Крим), районних у містах Києві, Севастополі виборчих комісій не пізніш як за сімдесят п’ять днів до дня чергових виборів (ч. 4 ст. 203 Кодексу).

Також нагадуємо, що відповідно до ч. 3 ст. 36 Виборчого кодексу перше засідання виборчої комісії скликається не пізніш як на другий день після дня її утворення.

Згідно з ч. 1 ст. 38 Кодексу член виборчої комісії на першому засіданні виборчої комісії, в якому він бере участь, в обов’язковому порядку ознайомлюється зі змістом частин третьої-шостої цієї статті, після чого складає присягу.

Довідково:

  • Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня.
  • До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі.
  • Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень.
  • Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: